Bitcoin Fiyatı Neden Düşüyor? Uzmanlar Tahminlerini Paylaşıyor

Bitcoin Haber

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Bitcoin ETF’lerine ilişkin kararını Ekim ayına ertelemesi sonucunda Bitcoin fiyatı baskı altında. Uzman analistler ve traderlar Bitcoin fiyatının bir süre daha düşüş eğiliminde olacağını öngördü. Ayrıca, Eylül ayının tarihsel olarak riskli varlıklar için zayıf bir ay olmasının da bu düşüşe etki ettiği belirtiliyor.

Ağustos ayında Bitcoin fiyatı yüzde 18 düştü. Uzman analist Michael van de Poppe, Bitcoin’in en son 2016 yılında yeşil bir Eylül ayı geçirdiğini belirtti. Bu durum, Bitcoin fiyatının 23.000 dolar ile 24.000 dolara kadar düşebileceği anlamına geliyor.

Ancak, van de Poppe 4. çeyrek için büyük bir ralli öngörüyor ve Bitcoin’in yarıya inmesinin bir satın alma faktörü haline gelebileceğini belirtiyor. Eğer bu durum gerçekleşmezse, Bitcoin fiyatının 23.000 dolar ile 23.500 dolar veya hatta 20.000 dolar seviyelerine düşebileceğini belirtiyor.

Analist CredibleCrypto ise Bitcoin fiyat düşüşünün birincil nedeninin spot sahiplerinin ellerinde olan Bitcoin’i satması değil, büyük zorunlu likidasyonlar olduğunu ifade etti. Ayrıca, Bitcoin fiyatının 24.800 doların altına düştükten sonra sınırlı bir düşüş yaşama ihtimaline sahip olabileceğini belirtti.

Son olarak, Bitcoin ETF’lerinin gecikmesi ve ABD dolar endeksi (DXY) de PCE enflasyonu ve istihdam verilerinin ardından 104’ün üzerine çıkmasının Bitcoin fiyatı üzerinde baskı yarattığı belirtildi. Bu nedenle, Bitcoin fiyatı düşüş eğiliminde olmaya devam edebilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XRP’de Büyük Hareketlilik: 1 Dolar Hedefi Mümkün mü?

Sonraki Haber

Kripto Para Piyasası ve Ethereum (ETH) Hakkında Güncel Durum Analizi

İlgili Haberler