Bitcoin Fiyatı Hakkında Uzman Görüşleri: BTC Yukarı Yönlü Kırılmaya Mı Hazırlanıyor?

Mert Bahçe

Lider kripto para Bitcoin, 30.000 dolar ila 40.000 dolar arasındaki konsolidasyon döneminin sonuna mı yaklaşıyor? Popüler yatırımcı Crypto Ed, Bitcoin’in yukarı yönlü kırılmaya hazırlandığını öne sürdü.

Bitcoin Konsolidasyon Döneminin Sonuna Mı Geliyor?

Kripto para piyasasının amiral gemisi 30.000 dolara geriledikten sonra geniş bir aralıkta konsolidasyon dönemi geçiriyor. BTC/USD işlem çifti verileri kısa vadede liderin sıçramaya yönelik birikim yaptığını gösteriyor olabilir. Grafiklerde görülen daralma, volatilitenin düşük seviyelerde olduğunu gösterir ve bu da tarihsel olarak yukarı veya aşağı yönlü kırılmanın bir sinyali olmuştur.

Crypto Ed, Bitcoin’in her an sıçrama kaydedebileceğini düşünüyor. Popüler yatırımcı şunları aktardı: “Bitcoin, her an sıçrama kaydedebilir. Bu fiyat hareketinin olumlu olacağını ve trendin yukarı yöne kırılacağını düşünüyorum.”

Öte yandan deneyimli isim, olası bir aşağı yönlü fiyat hareketinde Bitcoin’in 20.000 dolara kadar gerileyebileceğini aktardı.

Kripto para piyasasının başarılı ismi Lark Davis ise Bitcoin fiyat hakkında görüşlerini belirtti: “Hafta sonuna kadar volatilite bekliyorum.”

Sıkışma olarak bilinen model, daralan takozun ardından kırılma ile sonuçlanan bir modeldir.

Rekt Capital’den Dikkat Çekici Veriler

Bununla birlikte Rekt Capital, Bitcoin’in 30.000 dolara gerilemesinin ardından uzun vade verilerine dikkat çekti. Bitcoin’in 50 haftalık üssel hareketli ortalaması (WEMA), tarihsel olarak düşük seviyeleri görmesine rağmen her defasında geri döndü ve bu önemil bir boğa bayrağı oldu.

Rekt Capital BTC fiyat hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Sürdürülebilir bir boğa piyasası için derin bir geri çekilme görülmelidir. BTC, yükseliş momentumu göstergesi olan 50 WEMA’nın üzerinde kaldığı sürece, artış trendini koruyor. Bitcoin rallisi henüz bitmedi.”

Bu bağlamda uzmanların, deneyimli yatırımcıların ve analistlerin yorumlarına bakıldığında lider kripto para Bitcoin fiyatının mevcut seviyeleri bir dipten alım fırsatı gösteriyor olabilir.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Fiyatı: ETH’da Önemli Destek ve Direnç Seviyeleri

Sonraki Haber

Kısa Vadeli Bitcoin (BTC) Yatırımcıları Zararına Satış Mı Yapıyor?

İlgili Haberler