Bitcoin Fiyatı 37,000 Doları Aştı: Uzmanlar Ne Diyor?

Bitcoin Haber

Bitcoin fiyatı 37,000 dolar seviyesini bir kez daha aşarak beklenenden hızlı bir yükseliş sonrası istikrarsız ancak yavaş bir iyileşme dönemine işaret ediyor. Kripto para piyasalarının kralı olan Bitcoin, 30,000 ile 36,000 dolar arasında hızlı bir artış yaşadı ve bu durum başlangıçta piyasaları şaşırttı fakat şimdi durum normale dönüyor. Peki, piyasa uzmanlarının şu anki beklentisi nedir?

Yaklaşık bir yıldır durgun olan arz, sonunda %70 seviyesine ulaştı. Bu, piyasadaki düşüşü analiz eden yatırımcıların genellikle satmakta tereddüt ettiğini gösteriyor. Güçlü bir talep dalgası tetiklenirse, mevcut tutucuların durumu fiyatın beklenenden daha hızlı yükselmesine yardımcı olabilir.

Bitcoin’in hakimiyeti, önceki boğa piyasası döngülerine benzer şekilde güçlü kalmaya devam ediyor. Peki, popüler kripto para yorumcularının şu anki beklentileri ne? Skew’in en son sosyal medya analizinin bir bölümünde şunlar yazılı:

“Fiyatın üzerinde ve 40,000 dolar seviyesine doğru önemli bir arz var. Bu, bu kritik bölgeyi aşmak için sürekli bir talebin gerektiğini gösteriyor. Yukarı yönlü bir hareketin doğrulaması, limit tekliflerin fiyata yaklaştığı ve fiyatlar ile talebin arttığını işaret ediyor.”

Eight şirketinin kurucusu ve CEO’su Michael Poppe, fiyat artışları konusundaki iyimserliği ile öne çıkıyor. Yazı yazıldığı sırada BTC fiyatı 37,114 dolar seviyesindeyken, bu sadece boş bir umut olmadığını doğruluyor. En son piyasa analizinde şunları söyledi:

“Direncin 38,000 dolar, desteğin ise 33,000 ile 34,500 dolar arasında olduğunu düşünüyorum. Uzun pozisyonlar için destekler izlenecek. Fiyatların biraz daha düşebileceğini, belki 35,000 dolar seviyesine kadar gerileyebileceğini ancak en yüksek seviyelere geri dönmeden önce eğilimi korumamız gerektiğini düşünüyorum.”

Daan Crypto Trades ise şunları yazdı: “Duyarlılık büyük olmasa da BTC, Kasım ayında yaklaşık %5’lik bir artış yaşadı. Aralık ayı genellikle önemli sayıların ortaya çıktığı dalgalı bir ay olma eğilimindedir. Yılın sonunda dalgalı bir dönem yaşayacağımıza inanıyorum!” Gigisulivan, CryptoQuant için en son Quicktake piyasa güncellemesinde Bitcoin hash oranına dikkat çekti ve şu tahminde bulundu: “İki hafta önce, yeni bir hash oranı zirvesine ulaştığımızı ve bu durumun normal bir satış dalgasını tetikleyebileceğini belirtmiştim. Düşüşten önce son bir pompalama olabilir, ancak 30,000 ile 31,500 dolar arasında bir düzeltme bekliyorum.”


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum’da Büyük Balinaların Hareketliliği

Sonraki Haber

Kronos Research’ta Büyük Güvenlik İhlali: 25 Milyon Dolarlık Kripto Para Çalındı

İlgili Haberler