Bitcoin Fiyat Tahminleri Her Geçen Gün Artıyor: 350.000 Dolar!

İlayda Peker

Önümüzdeki yıllarda çok büyük miktarda bir miras baby boomer kuşağından Y ve X kuşağına geçecek. Bu durumun kripto paraların işine yarayacağı ve fiyatı etkileyeceğini dile getiren son piyasa katılımcısı, kripto para borsası Kraken oldu.

Kraken’in şirket içi araştırma ekibi olan Kraken Intelligence, “USD Mirası ve BTC Benimsenmesi: Büyük Miras Aktarımı, Büyük Bitcoin Benimsenmesinin Yakıtı Olacak” adlı araştırmasında tam olarak bu konuyu ele aldı.

Raporda yapılan açıklamalara göre eğer Amerikalı Y kuşağı miras kalan rakamın en az yüzde beşini Bitcoin‘e (BTC) yatırırlarsa, fiyatı 2044’te 350.000 dolara kadar çıkarabilirler.

Yatırım ve Kuşaklar

Cointelegraoh’ın haberine göre, Bitcoin popülerlik kazandıkça, eski nesillerdeki geleneksel varlıklara (Warren Buffett dahil) yakınlığı olanlar genellikle kripto para birimlerini benimsemekten hep uzak durdular. Kraken ise raporunda, Y kuşağı ve X kuşağını profillerini inceledi ve kripto paralar hakkında görüşlerini ele aldı. Raporda konuyla ilgili şu ifadeler kullanıldı:

Daha yaşlı nesiller Bitcoin konusunda Y ve X kuşağından daha çekimser görüşlere sahipler. Amerikalı yetişkinlerin %81’i en az bir kripto para birimine aşina. Bunlar içinde en popüleri %75 ile Bitcoin. Bunun yanında en az bir kripto para birimini tanıyan Y kuşağınında yaklaşık %55’i ve X kuşağının %41’i, kripto para birimlerinin 2030’dan önce yasal işlemler için yaygın bir şekilde kullanılacağına inanıyor.

Rapora göre X ve Y kuşağı kripto para benimsenmesi konusunda itici güç olmaya devam edecek. Çünkü bu iki nesil bir önceki nesillere kıyasla teknolojik gelişmelere daha aşina ve bu konuda daha geniş yeteneklere sahipler.

Servet Aktarımı

Yalnızca Amerika’da bulunan baby boomers kuşağı şu anda servetin %57’sini kontrol ediyor. Bu da önümüzdeki 2 yıl içinde 50 trilyon doların X ve Y kuşağına geçeceği anlamına geliyor. Bu yeniden dağıtım “Büyük Varlık Transferi” olarak adlandırılıyor. Eğer yeni nesiller bu varlıkların yalnızca %1’ini Bitcoin yatırımına dönüştürürse fiyat 2044 yılına kadar 350.000 dolara kadar çıkabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple, COVID-19 Salgınıyla Mücadele İçin Büyük Bir Bağış Yaptı

Sonraki Haber

Kredi Kartı ile Bitcoin Alınan Siteler

İlgili Haberler