Bitcoin Fiyat Görünümü: Topluluk Daha Düşük Fiyatlar Mı Bekliyor?

Bitcoin Haber

Kripto piyasası hala Bitcoin‘in yaşadığı son fiyat düşüşünün etkisinde. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, düşüş eğilimlerine yenik düştükten sonra piyasanın çoğunluğunu beraberinde aşağı çekti. Ancak yatırımcılar dijital varlığın düşüşünü sürdürmesini beklediğinden bu son değil gibi görünüyor.

Ay Sonuna Kadar %5’lik Bir Kayıp Daha

Mart ayı henüz ilk günlerini yaşıyor ancak şimdiden piyasa için kötü haberlerle başladı. Bu durum, Coinmarketcap’in Fiyat Tahminleri özelliğinde katılımcılar tarafından ifade edilen düşüş eğilimi ile uyumludur.  Ürün, topluluk üyelerinden dijital bir varlığın fiyatının nereye gideceğini gördüklerine ilişkin oyları toplayarak bir medyan ve ortalama bir beklenen fiyat veriyor. Bitcoin için, yatırımcıların daha fazla düşüş trendi beklediğini görmek inanılmaz derecede düşüş eğilimi gösteriyor.

Mart ayı için toplanan 11.000’den fazla oyla, beklentiler BTC için negatife döndü. Mart ayı sonu itibariyle medyan fiyat beklentisi 21.084 $ olarak ortaya çıktı ve bu da mevcut fiyatlardan %5,67’lik bir düşüşü temsil ediyor. Bu tahminin gerçekleşmesi halinde, Bitcoin’in değerinden 1.200 $ daha kaybetmesi ve kripto piyasasının daha da düşüşe geçmesi gerekecek.

Katılımcılar ayrıca önümüzdeki birkaç ay boyunca fiyat için aynı düşüş görünümünü korudu. Her ay, dijital varlığa yönelik beklentiler önümüzdeki üç ay içinde beklenen %17’lik kayıplara kadar düşüyor. Mayıs ayı sonunda, 4.400’den fazla katılımcı BTC‘nin fiyatını 18.521 $ gibi düşük bir seviyeye indirdi.

Yatırımcı Duyarlılığı Ne Söylüyor?

Crypto Fear & Greed Index‘e göre, yatırımcılar piyasa söz konusu olduğunda hala çok tarafsız hissediyor. Ancak, özellikle Bitcoin fiyatının düşmesiyle birlikte, duyarlılığın çok hızlı bir şekilde olumsuz ve korkulu hale geldiğini görmek çok da uzak bir ihtimal değil.

Bunun gibi nötr duygularla ilgili olan şey, her iki tarafı da etkilemenin oldukça kolay olmasıdır. Fiyatlar düşük olduğundan, duyarlılıkta bir düşüş olasılığı daha yüksek hale gelir. Bu durum Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin fiyatını etkileyerek daha fazla düşüş trendine yol açabilir.

Ancak, negatif bir hareket olasılığı ne kadar yüksekse, pozitif bir hareketin öncülü de o kadar güçlüdür. Eğer ivme hızlı bir şekilde yükselirse, fiyatlar da keskin bir şekilde yükselebilir ve 25.000$ bir kez daha görülebilir.

BTC şu anda 22.000 $’da önemli bir destek görüyor, ancak dijital varlığın yukarı doğru rallisini yeniden başlatmak için yenmesi gereken 22.700 $’da hala çok fazla direnç var.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ripple CEO’su ABD’ye Kripto Çağrısı Yaptı!

Sonraki Haber

İddia: Kripto Piyasası Şimdiye Kadarki En Büyük Boğa Döngüsüne Hazır

İlgili Haberler