Bitcoin Eylül Ayında Tarihi Bir Artış Yaşadı: Fiyat Tahminleri Ne Yönde?

Bitcoin Haber

Bitcoin, yazının hazırlandığı sırada 27.000 doların üzerinde işlem görüyor. Ağustos sonunda fiyatın düşmesiyle birlikte Eylül ayına dair endişeler artmış olsa da, Eylül ayında büyük düşüşler görülmedi. CoinGlass verilerine göre, Bitcoin fiyatı 2016’dan bu yana en iyi Eylül ayını yaşadı ve fiyat yaklaşık yüzde 4 oranında arttı. Ancak, üçüncü çeyrekte BTC fiyatı yüzde 11,5 oranında düştü, bu da Fed’in beklenenden daha fazla sıkılaşacağına dair verdiği sinyallerin ortasında makul karşılanabilecek bir oran.

Özellikle Ekim ve Kasım ayları, kripto paraların toparlanma imkanı bulduğu dönemler oluyor. Yaz aylarında meşhur olan “sat ve tatile çık” döneminin de geride kaldığını belirtmek gerekiyor. Eğer makro cephede daha büyük olumsuzluklar görülmezse, fiyatların artmaya devam etmesi mümkün.

Popüler kripto para analisti Jelle, “Geçmişte yeşil bir Eylül, yeşil bir Ekim, Kasım ve Aralık ile sonuçlandı” dedi. Eğer Eylül ayının pozitif geçmesiyle Kasım ve Aralık da tarihsel olarak bizi yeşil günlere götürürse, BTC için 36.000 dolar seviyelerinin test edildiğini nihayet yıl bitmeden görebiliriz. Jelle, bir gün önce 4. çeyrek için daha iyi koşullar öngörmüştü.

Material Indicators kurucu ortağı Keith Alan ise daha temkinliydi. Son yükselişin ardından zayıflayan açık faiz öncekilere benzer bir düşüşün gecikmeli de olsa gerçekleşebileceğini söylüyor. “Katil balinaların Günlük, Haftalık ve Aylık mum kapanışları etrafında hafta sonu balina oyunlarını artırma olasılığı yüksek. Bir tuzağa çekilmeyin” şeklinde konuştu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Eylül Ayı Kripto Para Borsalarının Hacmi 2023’ün En Düşük Seviyesine İndi

Sonraki Haber

ABD Hükümet Kapanması ve Bitcoin Fiyat Tahminleri Üzerine Bir İnceleme

İlgili Haberler