Bitcoin ETF Onaylanmazsa Ne Olacak? Bitcoin Alternatifi Coinler Hangileri?

Bitcoin Haber

Son günlerde kripto para topluluğunda en çok konuşulan konu bir Bitcoin ETF’sinin onaylanması…

Bir Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) piyasaya sürülmesi, kurumsal yatırımcılara ve geleneksel piyasa oyuncularına kripto para piyasasına girmek için düzenlenmiş ve güvenilir bir yol sunma potansiyeline sahip. Bu nedenle, BlackRock BTC ETF’nin reddedilmesinin potansiyel olarak çok sayıda önemli sonuçlara yol açabileceği söyleniyor.

Bitcoin ETF’si onaylanmazsa, bu durumun kısa vadeli fiyat dalgalanmalarına yol açabileceği ve Bitcoin’in değerinin geçici bir süre düşebileceği tahmib ediliyor. Bu, yatırımcıların Bitcoin ETF’sine olan ilgisini azaltmakla beraber kurumsal kabulü de geciktirebilir gibi görünüyor.

Ayrıca, piyasa duyarlılığı üzerinde de olumsuz bir etkisi olacağı aşikâr. Çünkü yatırımcıların daha fazla düzenleyici belirsizlik ortamında temkinli hareket edebileceği biliniyor. Bu, kurumsal yatırımcıların, kripto para piyasasına giriş yapmadan önce daha net bir düzenleyici çerçeve ve daha güvenilir bir ETF ürünü beklemelerine de neden olabilecek gibi görünüyor.

Bu belirsiz bekleyiş sırasında Bitcoin türevli tokenler de dikkatleri çekiyor. Bunlar arasında ise Bitcoin ETF Token ve Bitcoin Minetrix öne çıkıyor.

Spot Bitcoin ETF Başvurusunun Onaylanması Beklentisiyle Bitcoin ETF Token Sahneye Çıktı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ABD’de spot bir Bitcoin Borsa Yatırım Fonu’nu (ETF) onaylayacağı yönündeki spekülasyonlar ışığında, yakın zamanda tanıtılan Bitcoin ETF Token (BTCETF), bu muhtemel kripto para başarısını çevreleyen yatırımcı coşkusundan yararlanmayı amaçlıyor.

Bitcoin ETF için dönüm noktasına ulaşıldığında sahiplerine ödüller sağlama potansiyeline sahip deflasyonist ve stake edici bir token olarak tasarlanan Bitcoin ETF Token, kripto para topluluğu içinde büyük ilgi topladı. Bununla birlikte, gerçekliği ve güvenilirliği konusunda endişeler devam ediyor.

Bitcoin ETF Token, Coinsult Denetiminden Geçti

Bu sebeple BTCETF kısa bir süre önce önde gelen blok zinciri denetim firması Coinsult tarafından yürütülen gelişmiş bir akıllı sözleşme denetiminden geçti. Proje ön satış aşamasında sağlam bir topluluk temeli oluşturma amaçlanıyor.

Buna ek olarak, Bitcoin ETF tokenin ayrıntılı yol haritası, token yakımlarını tetikleyecek ve satış ücretlerini düşürecek belirli hedeflerin ana hatlarını çiziyor.

Toplam 840 milyon token olan arzın yüzde 40’ı ön satışa ayrıldı. İlk piyasa değeri 12,39 milyon dolar olarak belirlendi. Yatırımcıların hızla Bitcoin ETF token satın alımları sayesinde henüz yeni başlamasına rağmen 100 bin dolarlık fon toplandı.

Bitcoin ETF tokenin whitepaper’ına göre, her bir dönüm noktasında toplam arzın yüzde 5’i kalıcı olarak dolaşımdan kaldırılacak.

Bu deflasyonist mekanizma kıtlığının potansiyel olarak tokenin değerini artıracağı yönünde analizler var.

Yol haritası ayrıca her hedefte satış ücretlerini düşürerek uzun vadeli BTCETF sahiplerini ödüllendiriyor.

BTCETF tokenin yaratıcıları, gerçek dünyadaki olaylara bağlı net tokenomiklerle değer yaratmak için net bir strateji sunuyorlar.

Bu nedenle yatırımcılar, tokenomiklerin önümüzdeki aylarda ve yıllarda kendilerine fayda sağlayacak şekilde nasıl yapılandırıldığına dair şeffaflığa sahip.

Sabit sınır olan 4,95 milyon dolara ulaşıldığında, Bitcoin ETF Token ön satışı sona erecek ve içerik oluşturucular BTCETF’yi Uniswap gibi merkeziyetsiz borsalarda (DEX’ler) listelemeye çalışacak.

Şu anda Bitcoin ETF token satın almak isteyenler 0,005 dolar karşılığında alım yapabiliyor.

Bitcoin Minetrix Madencilik Sektörüne Yeni Bir Soluk Getiriyor

Yaklaşan halving olayı yerleşik Bitcoin madencilik firmaları için zorluklar yaratırken, sektörü sarsmayı hedefleyen yeni katılımcılar için de fırsatlar sunuyor. Yatırımcılar, Bitcoin Minetrix’i (BTCMTX) önümüzdeki aylarda umut verici beklentilere sahip yeni bir girişim olarak yakından izliyor.

Proje, Bitcoin Minetrix token satın alanların BTCMTX tokenlerini stake etme eylemi yoluyla bulut Bitcoin madenciliği için kullanılabilir krediler elde etmelerini sağlayan yeni bir “Stake-to-Mine” çerçevesi sunuyor.

Bu krediler, madencilik süresi veya getiriden pay karşılığında yakılan ikincil tokenler olarak biliniyor. Ayrıca daha ucuz ve daha çevreci.

Merkeziyetsiz bir stratejinin kullanılması, şu anda bulut madenciliği endüstrisini etkileyen şeffaflığın olmaması ve girişin önündeki önemli engeller gibi çeşitli zorlukların etkili bir şekilde üstesinden geliyor.

BTCMTX’in tokenomikleri, yüzde 160’lık Yıllık Yüzde Verim (APY) ve token başına sadece 0,0115 dolarlık bir ön satış fiyatı ile erken benimseyenleri ödüllendirmek üzere yapılandırıldı.

Bitcoin Minetrix’in İddialı Yol Haritası

Bitcoin Minetrix’in whitepaper’ına göre, geliştirme ekibinin BTCMTX için borsa listelerini güvence altına almak ve bulut madenciliği firmalarıyla ortaklıklar kurmak da dahil olmak üzere gelecek için iddialı planları var.

Bitcoin, Nisan 2024’teki bir sonraki yarılanma etkinliğine hazırlanırken, bir varlık sınıfı olarak BTC’ye olan ilginin artacağı söyleniyor.
BTCMTX, bu artan ilgiden benzersiz bir şekilde faydalanmayı amaçlıyor ve kripto meraklılarının gelecekte BTC madenciliğini nasıl yapacaklarını yeniden tanımlıyor.

2023 yılının en sıcak kripto ön satışlarından birini gerçekleştiren BTCMTX bu yazının yazıldığı sırada 3,6 milyondan fazla fon toplamayı başardı.

Toplanan sermaye, Bitcoin Minetrix’in platformunu başlatmasına, bir mobil uygulama oluşturmasına ve operasyonları ölçeklendirmesine yardımcı olacak.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Chainlink, Monero ve InQubeta 2024 Yılı Yorumları 

Sonraki Haber

FTX’in Yeniden Açılmasına SEC’ten Yeşil Işık

İlgili Haberler