Bitcoin ETF Onay İhtimali %75’e Yükseldi: Bloomberg Analistleri

Bitcoin Haber

Bloomberg analistleri Eric Balchunas ve James Seyffart, Grayscale’in Bitcoin’e karşı son zaferinin ardından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bu yıl bir Bitcoin spot borsa yatırım fonunu (ETF) onaylama şansının %75’e yükseldiğini belirtti. Bu durum, analistlerin bir önceki tahmini olan %65’lik onay ihtimalinde %10’luk bir artışı temsil ediyor. Grayscale’in SEC’ye karşı açtığı davayı kazanmasını beklediklerini ifade eden analistler, bu durumun SEC için bir imaj krizi yarattığına dikkat çekti.

Grayscale, SEC’nin Bitcoin Trust’ın ETF’ye dönüştürülmesini onaylamama kararını bozan bir mahkeme kararı aldı. Kararda, mali düzenleyicinin firmanın başvurusunu reddederken keyfi davrandığı ve başvurunun incelenmesine karar verildiği belirtildi. Bu kararın ardından Bitcoin fiyatı ve geniş kripto para piyasası, birkaç haftalık volatilite sonrasında toparlandı.

Bloomberg analistleri, SEC’nin karardan sonraki adımları değerlendirebileceği için başvuruları erteleyebileceğine inanıyor. Ancak, analistler, SEC’nin tüm başvuruları reddetse bile, Hashdex’in DeFi’de spot Bitcoin’e maruz kalma başvurusunun reddedilmesinin daha zor olabileceğini öngördü.

Grayscale’in kazanımının, Bitcoin ETF’ye başvuran diğer firmalar için olumlu olmasına karşın, Grayscale için olumsuz sonuçlar doğurabileceği belirtiliyor. Bloomberg dava analisti Elliot Stein, SEC’nin intikamcı davranabilir ve Grayscale lehine olan son karara itiraz edebilir.

Bu gelişmeler ışığında, Bitcoin ETF onay ihtimalinin arttığı ve bu durumun Bitcoin ve geniş kripto para piyasaları üzerinde belirleyici bir etkisi olacağı düşünülüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ARK Invest CEO’su Cathie Wood’dan Kripto Paralar İçin Büyük Tahminler

Sonraki Haber

Bitcoin ve Dogecoin: Eylül Ayı Beklentileri ve Analizler

İlgili Haberler