Bitcoin Eleştirmeni: “BTC Ödemesi Kabul Etmek Mantıklı Değil”

Bitcoin Eleştirmeni: “BTC Ödemesi Kabul Etmek Mantıklı Değil”

Kripto para ekosistemine aşina olan herkesin bir Bitcoin eleştirmeni olarak tanıdığı Peter Schiff, bu sefer de Elon Musk ve yazar Ben Mezrich’in Bitcoin ile ödeme alma konusundaki tweet’lerine yanıt verdi. Euro Pacific Capital’in CEO’su Schiff, her zamanki tavrıyla Bitcoin’i eleştirdi ve BTC ile ödeme almanın neden akıllıca olmadığını açıkladı.

Bitcoin Ödemeleri

“Bitcoin Billionaires” kitabının yazarı Ben Mezrich, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım ile bir daha asla Bitcoin ödemesini geri çevirmeyeceğini dile getridi. Ne zaman ya da ne şekilde bir Bitcoin ödemesini geri çevirdiğinden bahsetmeyen Mezrich, “Size bir şey söyleyeceğim, bir daha asla bir Bitcoin ödemesini geri çevirmeyeceğim.” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde Amazon CEO’su Jeff Bezos’u geride bırakarak dünyanın en zengin insanı konumuna yükselen Elon Musk da Mezrich ile aynı fikirde görünüyor.

“Bitcoin Ödemesi Mantıklı Değil”

Bu paylaşımların ardından devreye giren Schiff iki önemli ismin de hatalı olduğunu düşünüyor. Schiff konuyla ilgili olarak, “Bu hiç mantıklı değil. Bitcoin satın almak istiyorsanız, bunu başkalarının değil, kendi zamanlamanıza göre yapın.” sözlerini kullandı ve Bitcoin satın almak isteyen kişilerin kendi belirledikleri fiyatla kendi istedikleri zaman alım yapmaları gerektiğini ifade etti. Schiff’e göre aksi takdirde başkalarının kararlarına göre alım yapılmış olacak.

Ancak bu noktada Schiff’in unuttuğu bir şey var gibi görünüyor. Dünya üzerinden insanlar her zaman bir şeyler alıp bunun karşılığında para ödüyor ve bu alışveriş kimsenin zamanlamasına göre gerçekleşmiyor.

Altın ve Bitcoin

Peter Schiff ve Bitcoin denildiğinde altından bahsetmemek de olmaz. Bitcoin eleştirmeni, yaptığı yorumlarda altın ödemelerin Bitcoin unutulduktan çok sonra da geçerliliğini koruyacağını belirtti.

Öte yandan yaptığı farklı bir açıklamada her ne kadar Bitcoin’in altın için bir tehdit oluşturmadığını ifade etse de Schiff, BTC olmasa altının daha değerli olacağının da altını çizmişti.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.