Bitcoin, Ekonomik Kriz Sırasında Bir Sigorta Olarak Düşünülebilir Mi?

İlayda Peker

Kripto yatırım şirketi Ikigai Asset Management’ın baş yatırım sorumlusu Travis Kling, Bitcoin’i (BTC) hem fırtınalı dönemlere hem de ABD maliye politikasına karşı sigorta olarak nitelendirdi.

Kling 20 Mart’ta yaptığı açıklamalarda,  yakında ABD ekonomisini vuracak ve “çok fazla hasar verecek” yaklaşan bir fırtınanın olduğunu belirtti. Bununla birlikte kripto paralarda yaşanan son düşüşe rağmen Kling hiçbir şeyin kaybolmadığını hala fırtınaya karşı önlem amaçlı kripto yatırımı yapılabileceğini dile getirdi. Kling konuyla ilgili şu sözleri kullandı:

Yine de fırtına için sigorta (kripto para) satın alabilirsiniz. İnsanlar panik halinde nakit para istediler bu yüzden sigorta poliçelerini bozdurdular. Şimdi fırtına açıkça burada olmasına rağmen bir ay öncesine göre fiyatlar yarı yarıya işlem görüyor.

Fırtına Sigortası

Hedge fon yöneticisi Bitcoin’i “fırtına sigortasına” benzetiyor. Aynı günün erken saatlerinde Kling, BTC‘nin son yıllık ABD bütçe açıklarının bir grafiğiyle paylaştığı tweet’inde “Bitcoin’in insanlık tarihinin en büyük parasal denemesine karşı bir sigorta poliçesi olduğunu” bildirdi.

Öte yandan Kling’in tweet’i, son dönemde yaşanan kripto çöküşünden sonra Bitcoin’in uzun süredir varsayılan güvenli liman durumunu terk etmesinden sonra geldi. Bitcoin, ABD Başkanı Donald Trump’ın 11 Mart’taki seyahat yasağı açıklamasının ardından 30 saat içinde %50 düşüş sergilemişti.

Bitcoin Güvenli Liman mı?

Bununla birlikte kripto para birimi topluluğundaki birçok kişi, bir resesyon veya finansal şokun kripto para piyasaları üzerindeki etkisi konusunda karışık düşüncelere sahip. 3 Ocak’ta Andreas Antonopoulos, kripto paraların ana akım finansal çöküşün başlaması sırasında büyük olasılıkla sert çökeceğini söyledi. Antonopolous’un düşünceleri daha sonra Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano tarafından da tekrarlandı.

Kaynak: Cointlegraph


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ernst & Young Sake İçin Blockchain Kullanacak

Sonraki Haber
Cartesi Projesi Nedir

CTSI Coin Nedir?

İlgili Haberler