Bitcoin Düşüşünün Sebebi PlusToken Mı?

İlayda Peker

Ortaya çıkan verilere göre Bitcoin’in düşüşünün sebebi, PlusToken ponzi şemasındaki bir başka satış dalgası… Analistler PlusToken ponzi şemasının oluşturduğu satış baskısı sebebiyle Bitcoin’in 8.000 dolarlık seviyenin altına düştüğünü düşünüyor. Blockchain verilerine atıfta bulunan çeşitli online analistlere göre, 2.9 milyar dolarlık ponzi şemasının arkasındaki isimler tekrar ellerindeki BTC’leri satmaya başladı.

İşlemler Mixer İle Yapılıyor

Cointelegraph’ın haberine göre PlusToken’ın faaliyetlerini yakından takip eden Twitter hesabı olan Ergo, toplam fonların 130.000 Bitcoin’e ya da yaklaşık olarak 210 milyon dolar değerinde olduğunu ifade etti. Öte yandan Ergo’nun açıklamalarına göre bu defa izlerinin takip edilmesini önlemek için işlemler Mixer uygulamaları ile gerçekleştirildi.

Ergo konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Aylardır bu konuya bakıp teorileştiriyorum ve en azından bir dereceye kadar kripto paraların satılmadığı bir senaryo göremiyorum” ifadelerini kullandı ve şunları ekledi:

Bu, Eylül ayında başlayan durum borsalar için muhtemelen belliydi. O zaman hesaplar dondu.

Ergo bununla birlikte açıklamada, geçen yıl Ağustos ayında daha yoğun bir faaliyet dönemine kıyasla şu anda gerçekleşen olumsuzlukların “çok daha yavaş bir oranda” meydana geldiğini ekledi.

Satış Emriyle Piyasayı Sarsmak

PlusToken’da verilen satış emirleri ile beraber Bitcoin fiyatlarında ve tüm kripto para piyasasında ciddi bir fiyat hareketliliği oluştuğu görülüyor. Twitter analisti Kevin Svenson Pazar günü yaptığı açıklamada, “Satış emirleri ile piyasayı karıştırıyorlar. Esasen her hamlenin ardında dev bir balinanın satış yaptığını görüyoruz.” ifadelerini kullandı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Derinlik Tablosu Nedir?

Sonraki Haber

Belçika Ele Geçirdiği Bitcoin’leri Açık Artırma İle Satacak

İlgili Haberler