Bitcoin Düşmanlarına Bir Yenisi Eklendi

İlayda Peker

New York Dergisi’nde bir köşe yazarı olan Josh Barro, çok sayıda büyük Twitter hesabının hack’lenmesi ve ardından bu hesaplar üzerinden Bitcoin (BTC) dolandırıcılık girişiminde bulunulması üzerine çeşitli açıklamalar yaptı. Barro bu açıklamaları ile Bitcoin’i eleştirerek lider kripto para birimine düşman olanlar arasına katıldı.

“Kriptolar Sosyal Olarak Zararlı”

Josh Barro yaptığı açıklamalarda doğrudan Twitter skandalına değinmese de bu skandal üzerinden Bitcoin’i eleştirdi. Barro bu açıklamalarında oldukça dobraydı.

Barro yaptığı açıklamalarda eğer Bitcoin hükümetlerce yasaklanmış olsaydı hiç kimsenin Twitter’da Bitcoin üzerinden dolandırıcılık girişimine kalkışamayacağını dile getirdi. Ayrıca Bitcoin konusunda bir yasak getirilmiş olsaydı kimsenin bu konuda endişelenmek zorunda kalmayacağını da belirtti.

Barro yaptığı açıklamalarda tam olarak, “Biliyorsunuz, eğer kripto para birimi yasadışı olsaydı, bu tür şeyler için endişelenmemize gerek kalmazdı.” ifadelerini kullandı.

Daha sonra, kripto paraların topluma herhangi bir fayda sağlamadığını ve hatta birkaç durumda zarar verdiğini belirterek, Bitcoin karşıtı söylemlerine devam etti. Görünüşe göre, dark web üzerindeki kullanımına, anonim doğasına ve kripto sevenlerin alıntı yapmayı sevdiği diğer yönlere atıfta bulundu.

Bunun yanında Barro paylaştığı tweet’lerde Bitcoin’in hiçbir faydasının olmadığını ve neden izin verildiğini merak ettiğini, “Şaka yapmıyorum. Kriptonun hiçbir faydası yok. Neden izin veriliyor?” sözleri ile dile getirdi.

Barro’ya Verilen Yanıtlar

Barro’nun takipçileri arasındaki kripto sevenler derhal kripto lehine argümanlar öne sürmeye başladılar. 15 Temmuz saldırısının ardından bazıları kripto para birimlerini otomobillerle karşılaştırdı, kötü aktörlerin bunları kullanmasına rağmen yasaklamanın saçma olacağını ima etti.

Barro’ya yanıt verenler arasında Morgan Creek Digital ve Blockstream CEO’su Anthony Pompliano ve Vitalik Buterin de vardı. Buterin konuyla ilgili olarak, “İronik bir şekilde, Twitter’ın merkezi olmayan bir kripto protokolü olsaydı, dün yaşanan sorun olmazdı.” ifadelerini kullandı.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Çin Bu Konuda Sanıldığı Gibi Bir Performansa Sahip Değil

Sonraki Haber

BTC Aktif Arzı Düştü, Piyasayı Ne Bekliyor?

İlgili Haberler