Bitcoin Diamond: Bitcoin’in Yeni Forku ve Satın Alma Rehberi

Bitcoin Haber

Bitcoin Diamond (BCD), işlem kapasitesini artırmaya odaklanmış bir Bitcoin hard forkudur. Lider kripto para birimi Bitcoin’in piyasaya sürülmesinden bu yana birçok hard fork gerçekleştirilmiş ve Bitcoin Diamond bunlardan biridir. 495,866 numaralı blokta gerçekleştirilen hard fork, Bitcoin Diamond Coin’in oluşmasına neden olmuştur.

Bitcoin Diamond’ın arkasındaki ekip, Bitcoin ağının saniye başına işlem sınırlamasını aşmayı amaçladığını belirtiyor. Bu fork, Team EYE ve Team 007 tarafından gerçekleştirildi ve başlangıçta önemli bir ilgi uyandırdı fakat beklenildiği gibi BTC’nin gerisinde kaldı. Bitcoin Diamond Coin’in arzının 189,492,898 milyon olduğu ve bu sayede Bitcoin’den ayrıldığı biliniyor.

Bu yazının yazıldığı sırada BCD, en büyük 100. kripto para birimi olarak sıralanmaktadır. Toplam piyasa değeri 98 milyon dolar olan BCD, ilk fork sırasında birim başına 100 dolarlık bir fiyata ulaşmıştı. Şu anda ise değeri yaklaşık 0.53 dolar civarında olup, %99’dan fazla bir kayıp yaşamıştır.

Bitcoin Diamond Coin, Binance platformunda BTC paritesine karşı satın alınabilir. Binance, bu konuda likidite ve güvenlik sunarak yatırımcıların kararlarını etkileyen en popüler platform olarak öne çıkmaktadır.

BCD Coin satın almak için önce Binance borsasına USD bakiyesi yatırmanız veya yerine kullanabileceğiniz bir kripto para birimi satın almanız gerekiyor. Daha sonra Binance ana sayfasında sol üstteki “Kripto Satın Al” seçeneğine tıklayıp “Kredi/Banka Kartı” sekmesini seçin. Açılan sekmede ne kadar USD ile işlem yapmak istediğinizi seçin ve Coin bölümünde Bitcoin, yani BTC’yi seçin. BTC satın aldıktan sonra, sol üstteki “Al-Sat” seçeneğine tekrar göz atın ve “Klasik” sekmesine tıklayın. Açılan bölümde sağ üstteki BTC sekmesini seçin, arama butonuna BCD yazın ve altta beliren BCD/BTC çiftini seçin. Sonra ortadaki “BCD SATIN AL” sekmesine gidin, almak istediğiniz miktarı girin ve işlemi onaylayarak BCD Coin satın alma işlemini tamamlayın.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Piyasasında Gözler ABD’den Gelecek Haberlerde

Sonraki Haber

Cardano’nun ADA Fiyatında Yükseliş Beklentisi ve On-chain Metriklerin Etkisi

İlgili Haberler