Bitcoin Çok Mu Pahalı? Bitcoin’i Pahalı Bulanların Yeni Gözdesi Bitcoin BSC Oluyor

Fatih Uçar
Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

Kripto para dünyası her geçen gün daha da büyüyor ve yatırımcılara daha fazla seçenek sunuyor. Bir numaralı kripto para olarak Bitcoin, hâlâ piyasa değeri ve popülerlik açısından zirvede. Ancak yüksek fiyatı ve sınırlı kullanım alanları nedeniyle, alternatifler arayan yatırımcılar için yeni ve parlak fırsatlar da mevcut. İşte bu noktada Bitcoin BSC (BTCBSC) devreye giriyor.

Bu yeni kripto projesi, Bitcoin’in 12 yıl önce olduğu gibi sadece 0,99 dolar fiyatla ve 6 milyon dolaşan arzla yatırımcılara sunuluyor. Peki, Bitcoin BSC neden bu kadar önemli ve nasıl fark yaratıyor? İşte Bitcoin’i pahalı bulanların yeni gözdesi olan Bitcoin BSC ile ilgili her şey…

Bitcoin BSC nedir?

Büyük stake ödülleri ve erken yatırımcılar için büyük kazançlar getirebilecek yüksek potansiyelli bir ön satış sunan yeni bir kripto projesi geldi.

Ön satış çok kısa süre önce başlayan BTCBSC’nin fiyatı 0,99 dolar ve 6,125 milyon tokenlik dolaşım arzına sahip. Bu rakam Bitcoin’in Nisan 2011’deki halini yansıtıyor. Yani BTC’nin dolaşımdaki arzıyla aynı.

Bitcoin BSC token satın almak, aradaki büyük fiyat farkı nedeniyle 2023 yılında Bitcoin satın almaya kıyasla büyük avantajlar sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda muazzam stake ödülleri ve geliştirme fırsatı nedeniyle de önemli avantajlar sunuyor.

Bu yılın başlarında Ethereum’da yayınlanan benzer bir konsept de BTC20 olarak adlandırılmıştı. Sadece iki hafta içinde 6 milyon dolarlık ön satışını tamamlamayı başardı ve ardından piyasaya sürüldükten sonra yüzde 600 kâr elde etti.

Analistler, önümüzdeki haftalarda piyasaya çıktığında BTCBSC’nin de aynı sonuçları elde edebileceğine inanıyor.

Öte yandan proje sadece BTC’yi 12 yıldan uzun bir süredir görülmemiş bir fiyattan sunmakla kalmıyor, aynı zamanda Bitcoin üzerinde birkaç önemli yükseltme de sunuyor.

Proje, yüksek verimliliğe sahip proof-of-stake (hisse kanıtı) mutabakat mekanizmasını kullanıyor. Ayrıca Binance Smart Chain üzerine inşa edilmiş bir BEP-20 tokeni olan proje, sahiplerinin tokenlerini stake etmesine ve pasif ödüller elde etmesine olanak tanıyor.

Bitcoin BSC ile Staking Ödülleri Kazanmak

Bitcoinbsc.io web sitesine göre, stake havuzu halihazırda yayında ve proje ödül olarak blok başına 0,25 BTCBSC sunuyor. Bu haberin yazıldığı saat itibarıyla stake edenlerin tahmini yıllık yüzde 71,394’lük bir yüzde getiri (APY) kazanacağı anlamına geliyor. Ancak proje yeni olduğu için şu ana kadar havuza yalnızca 3 bin 681 token eklendi. Daha fazla token eklendikçe APY düşecek ve 14,5 milyon token stake havuzuna kilitlenecek.

Ödüllerin, Ethereum (yüzde 4-5), Solana (yüzde 6-7) ve Cardano (yüzde 5-10) gibi çok daha düşük rakamlar sunan diğer önemli PoS tokenlerini geride bırakması bekleniyor.

Bitcoin BSC ayrıca 120 yıllık bir kilit açma programına sahip olarak Bitcoin modelini takip ediyor ve projeye uzun bir ömür sağlıyor.

PoS, PoW’dan Daha İyi Performans Gösteriyor

Bitcoin’in orijinal kripto para olmakla birlikte en başarılı kripto para olmasına rağmen çok fazla kullanım alanı bulunmuyor.

Sahiplerinin çoğu onu bir değer saklama aracı ya da ‘dijital altın’ olarak görüyor ve kullanışlılığı uzun süredir sorgulanıyor.

Bunun nedeni PoW (iş kanıtı) ile çalışması ve işlemlerin doğrulanması için madencilere ihtiyaç duyması. Bu son derece zor ve pahalı bir süreç. Ortalama bir insan için sınırların da dışında şeklinde yorumlanıyor. Öte yandan Bitcoin madenciliği halihazırda milyon dolarlık madencilik firmalarının hakimiyetinde.

Ayrıca Proof-of-Stake, PoW’dan çok daha hızlı ve verimli. Ethereum ile aynı kod üzerine inşa edilen Binance Smart Chain, kanıtlanmış güvenlik ve akıllı sözleşme özelliklerine sahip.

Bu da Bitcoin BSC işlemleri için devasa gas ücretlerinin (işlem ücreti) gerekli olmadığı anlamına geliyor. Bu durum, Bitcoin BSC işlemlerinin sadece Bitcoin işlemlerinden daha hızlı gerçekleştiği anlamına gelmiyor, aynı zamanda Ethereum işlemlerinden de daha hızlı ve daha düşük maliyetli olduklarını gösteriyor.

Bitcoin BSC Tokenomisi ve Ön Satış Bilgileri

Yatırımcılar Bitcoin BSC token satın almak için araştırmalar yapıyor. Öncelikle, Nisan 2011’deki Bitcoin’de olduğu gibi, ön satışa 6,125 milyon tahsis edilmiş olup, ilk 4 milyonunun kullanılabilir ve 2,125 milyon arz fazlası için yedekte tutulduğunu hatırlatmakta fayda var.

Bu da sabit sınırın 3,96 milyon dolar olduğu anlamına geliyor. Ancak bu miktarın hızla tükenmesi halinde diğer 2,125 milyon token ön satışa eklenecek ve satılamayan tokenler daha sonra stake havuzuna eklenecek.

Ön satış, hakkediş süresi olmaksızın toplam arzın yüzde 29’unu temsil ediyor. 14,455 milyon BTCBSC (toplamın yüzde 69’u) stake havuzunu oluşturuyor. BTC gibi bu tokenler de 120 yıllık bir kilit açma süresine sahip.

Ön satış tükendikten sonra merkeziyetsiz borsalarda piyasaya sürülmek üzere 420 bin (yüzde 2) adet önceden çıkarılmış token de ayrılacak.

Ön satış şu anda açık. Yatırımcılar BNB, ETH veya USDT ile işlem yapabilirler.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Analisti Michael van de Poppe’tan Altcoinler İçin Sürpriz Öngörü

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Fiyatı ve Fantom (FTM) TVL Düşerken Everlodge (ELDG) 50 Kat Büyüme Hedefliyor

İlgili Haberler