Bitcoin Çizgi Roman Oldu

Bitcoin Çizgi Roman Oldu

  • Bitcoin Haber
  • - 13.12.2014 - 15:56
  • Son Güncelleme: 20.12.2019 - 19:41

“Satoshi Nakamoto’nun Peşinde” ilk bitcoin çizgi romanı. Bitcoin’in gizemli mucidi Satoshi NAKAMOTO, İspanyol girişimci Alex Preukschat’a ilham kaynağı oldu. The Hunt for Satoshi Nakamoto (Satoshi NAKAMOTO’nun Peşinde) adlı çizgi roman geçtiğimiz günlerde piyasaya çıktı.

the-hunt-for-satoshi-nakamoto-comic-book
Satoshi Nakamoto’nun Peşinde – Çizgi Roman

Bitcoinist sitesine verdiği röportajda Preukschat bitcoin ile tanışmasının ardından duyduğu heyecanı okuyucuları ile paylaşmak için kısa bir hikayeyi çizgiye döktüğünü söyledi.  Coinsummit konferansında tanıtımını yaptığı ilk çizgi roman projesi bitcoin topluluğundan büyük ilgi gördü ve kitabını yayınlamak için ihtiyaç duyduğu 42 BTC’nin çok üzerinde yatırım toplamayı başardı.

Kitaba hayat veren yardımcı yazar Josep Busquet ve çizer José Ángel García Ares çizgi roman dünyasının tanınmış isimlerinden.

Satoshi Nakamoto’nun peşinde çizgi romanında teknoloji, kripto, politika ve bilim kurgunun iç içe geçtiği bir ortamda kahramanlarımızın Satoshi Nakamoto olduğuna inandıkları kişilerin peşinde atıldıkları macerayı izlerken bir yandan da bitcoin’in tarihi ve felsefesine ait ipuçları da bulacaksınız.

Henüz Türkçe’ye çevrilmeyen çizgi romanın İngilizce ve İspanyolca baskılarını Internet sitesinden bitcoin karşılığında satın almanız mümkün. Fiyatı ise 16 Euro.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.