Bitcoin ve Kripto Para Sektöründe En Etkili 10 CEO

Bitcoin Haber

Kripto para ve Bitcoin sektörü 2019 yılında oldukça aktif bir dönem geçirdi ve bu değişimler esnasında kripto para sektörünün önde gelenleri arasında da ciddi bir rekabet vardı. Kripto para borsası kurucuları, kripto para projesi geliştiricileri, eski bankacılar, Wall Street uzmanları ve sosyal medya platformu CEO’ları aslında bu listeye ilk 10’dan giren isimlerin sahip olduğu özellikler arasında yer alıyor.

Gelin 2020 yılının en etkili kripto para isimlerine beraber bakalım.

Changpeng Zhao (CZ Binance)

Binance kripto para borsasının CEO’su CZ, dünyanın en büyük borsalarından birisini yönetmenin yanı sıra, aynı zamanda yaptığı girişimlerle kesinlikle 2019 yılının en çok konuşulan isimlerinden birisi oldu.

Jihan Wu

Dünyanın en büyük Bitcoin (BTC) madencilik donanımı üreticisi Bitmain‘in devrik CEO’su iken yeni CEO’su haline gelen Wu, aslında gücünü tazelemiş ve sektöre ne kadar etkili birisi olduğunu kanıtlamış oldu. Wu, Ekim ayında dünyanın en büyük madencilik tesisini kuracağını da duyurmuştu.

Jack Dorsey

Twitter ile Square’in hem kurucu ortağı hem de CEO’su olan Dorsey, sosyal medyanın gücü ile kesinlikle sektörün en etkili isimlerinden birisi oldu. Cash App uygulaması ile Bitcoin alım satımını da mümkün kılan Dorsey, son günlerde Afrika odaklı çalışmalarla gündeme geliyor.

David Marcus

PayPal’ın eski Başkanı ve Coinbase’in yönetim kurulu üyesi Marcus, Facebook’un Libra kripto para projesini yönetenlerden birisi konumunda. Marcus’un sahip olduğu bunca tecrübe ve Libra etkisi kesinlikle kendisini büyük bir isim haline getiriyor.

Brian Armstrong

Coinbase kripto para borsasının kurucu ortağı ve CEO’su olan Armstrong, aslında 7 milyar dolarlık BTC’yi depolayan Coinbase Custody‘nin de en üst yetkilisi konumunda. Bu da doğal olarak kendisini 1 milyon adeta yakın BTC ile en güçlü isimlerden birisi yapıyor.

Vitalik Buterin

Dünyanın en büyük ikinci kripto parası Ethereum‘un (ETH) kurucu ortağı ve büyük ihtimalle en çok tanınan ismi Vitalik Buterin, genç yaşına rağmen keskin zekası ile sektörde yer edindi. Buterin daha önce de Bitcoin Magazine için kurucu ortaklık görevini üstlenmişti.

Brad Garlinghouse

Ripple Labs‘ın CEO’su ve Başkanı olan Garlinghouse, aslında dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi XRP‘nin de ‘yöneticisi’ olarak biliniyor. Dünya çapında 300’den fazla bankacılık ortağına ulaşan Ripple, SWIFT ve PayPal gibi ödeme firmalarını tahtından edebilir.

Charlie Lee

Litecoin‘in (LTC) kurucusu olmasına rağmen fiyatın tepe yaptığı noktada elindeki LTC’leri satarak çok eleştiri alan Charlie Lee, yine de sektörün en bilinen ve etkili isimlerinden birisi konumunda.

Kelly Loeffler

Fiziki teminatlı BTC vadeli işlem sözleşmesi platformu Bakkt‘ın CEO’su ve Intercontinental Exchange’in eski CMO’su olan Loeffler, yakın zamanda da ABD Senatosuna giriş yapmış ve hem geleneksel sektör hem kripto para sektöründe büyük bir isim haline gelmişti.

Roger Ver

Sıkı bir Bitcoin Cash (BCH) destekçisi olan ve Bitcoin.com sitesinin yanı sıra Bitcoin.com Exchange isimli borsanın da kurucusu olan Ver, ”Bitcoin Peygamberi” takma adıyla sektörde nasıl büyük bir etkiye sahip olduğunu da kanıtlamış oldu.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Paranın Tarihi: Bitcoin ve Para İlişkisi

Sonraki Haber

Shits Bitcoin Fanatics Say Videosu

İlgili Haberler