Bitcoin Cash’in Arkasındaki İsmin Son Açıklamaları Büyük Tepki Çekti

İlayda Peker

“Bitcoin Jesus” olarak tanınan ve Bitcoin Cash’in arkasındaki isim olarak bildiğimiz Roger Ver, koronavirüs salgını ile ilgili son paylaştığı tweet’in ardından adeta topa tutuldu.

Tepki Toplayan Açıklamalar

Roger Ver paylaştığı son tweet gönderisinde, koronavirüs salgının 2020’nin başından bu yana mevsimsel gripten daha az ölüme sebep olduğunu dile getirdi. Ver, bu kadar düşük bir orandan korkanların kendisini karantina alması gerektiğini ifade etti. Ver, konuyla ilgili tweet’inde, “Eğer koronavirüs hakkında endişeleniyorsanız, SİZ kendiniz izole etmelisiniz. Geri kalanımızı rahat bırakın.” ifadelerini kullandı.”

Kripto para topluluğunun büyük çoğunluğu bu açıklaması sebebiyle Bitcoin Cash’in arkasındaki ismi acımasızca eleştirdi. Ayrıca kripto milyoneri, vaka sayısı örneği üzerinden de büyük eleştiriler aldı. Amerika’nın bulaşıcı hastalık uzmanı Anthony Fauci de COVID-19’un Amerika Birleşik Devletleri’nde yaklaşık 200.000 kişinin ölümüne neden olabileceğini ifade etti.

Öte yandan Roger Ver’in açıklamalarının bu kadar büyük tepki çekmesi aslında kripto para topluluğunun ne kadar genişlediğini de gözler önüne seriyor.

Farklı Açıklamalar

Bunların yanında Roger Ver, koronavirüs ile ilgili endişeleri azaltmaya çalışan tek kripto endüstrisi katılımcısı değil. Geçtiğimiz aylarda Bitcoin’den vazgeçtiğini dile getiren ünlü isim John McAfee de insanların duyguları üzerinde koronavirüs ile manipülasyon yapıldığını dile getirdi. McAfee Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Dünya Hükümetleri koronavirüs sebebiyle hastaneye yatanlar konusunda paniğe kapıldı. Onlar servis kapasitelerinin üzerine çıkılacağını ifade ediyor. Ancak koronavirüs sebebiyle hastaneye yatanların sayısı 50.000’den az. Grip, yılda 3 milyonun üzerinde hastayı hastaneye yatırıyor. Uyanın, manipüle ediliyorsunuz.

Kaynak: U.Today


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Yatırımı Mantıklı Mı?

Sonraki Haber

Bitcoin’i Bir Başka Yüzde 50 Düşüş Mü Bekliyor?

İlgili Haberler