Türkiye’de Bitcoin Kabul Eden Yerler

Bitcoin Haber

Lider kripto para Bitcoin öncülüğünde kripto paralar yaygınlaştıkça kullanım alanları da artıyor. Bitcoin’in bir yatırım aracı olmasının yanı sıra bir çok işlevi bulunuyor. Bitcoin için akıllara ilk olarak bir emtia olma özelliği gelse de bugün Bitpay verilerine göre dünya üzerinde yüz binlerce şirket alışverişlerde Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) veya Ripple (XRP) gibi kripto paraları kabul ediyor. Bu yazıda; bitcoin kabul eden siteler, bitcoin ile alışveriş yapmak, btc tr, bitcoin güvenilir siteler, bitcoin ile ödeme gibi kavramlara değineceğiz.

Bitcoin ile Alışveriş Yapmak

Kredi kartıyla satın alımlarda firmalara uygulanan yüksek komisyon oranı Overstock gibi dev e-ticaret şirketlerinin 2015 yılından beri Bitcoin’e odaklanmasını sağlamıştı.

Kripto para ödeme alt yapısı sunan Bitpay istatistiklerine göre 2011’den itibaren sadece Bitpay üzerinde 2,8 milyar dolarlık bir ticaret oluştu ve rakam hızlı bir şekilde artmaya devam ediyor.

Bitcoin ile Ödeme

Tükiye’de ise bir çok şirketin 2015’den itibaren kripto para kabul etmeye başladığı biliniyor. CoinTürk web sitesi verilerine göre bugün Türkiye’nin farklı şehirlerinden bir çok firmada Bitcoin geçiyor, başka bir ifadeyle şirketler ve firmalar ödemelerde Bitcoin kabul ediyor.

Bu sayfadan güncel Türkiye’de bitcoin kabul eden şirketler listesine ulaşabilirsiniz.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Hakkında Yanlış Bilinenler – 2

Sonraki Haber

Bitcoin Hakkında Yanlış Bilinenler – 3

İlgili Haberler