Bitcoin (BTC) Yeniden 40.000 Doların Üzerinde! Yeni ATH Gelecek Mi?

Fatih Uçar

Fiyat, Ocak ayı ABD istihdam raporunun ardından Cuma günü düştü, ancak yatırımcıların olumsuzluğun sınırlı olduğuna dair güvenlerinin artmasıyla tersine döndü. Bitcoin (BTC), kripto yatırımcılarının son zamanlardaki düşüşün ardından piyasanın istikrar kazandığından emin olmaları ve bazı analistlerin kısa bir daralma olasılığını işaret etmesiyle Cuma günü iki haftanın en yüksek seviyesine sıçradı.

Bitcoin (BTC) Yeniden 40.000 Doların Üzerinde

Son 24 saatte %11 artan Bitcoin fiyatı yazı hazırlandığı sırada 40.600 dolardan alıcı buluyor. Fiyat 22 Ocak’tan bu yana ilk kez 40.000 dolarlık kilit psikolojik eşiği aştı. En büyük kripto para birimi, Aralık ayında ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 69.000 doların halen oldukça altında bulunuyor.

Crypto Finance AG’de kıdemli bir yatırımcı olan Daniel Kukan, “Risk ortadan kaldırıldığı için aşağı yönlü birkaç saldırı artık başarılı olmadı” dedi. Kukan, yukarı yönlü fiyat seviyesi için bir sonraki hedefinin yaklaşık 42.000 ila 43.000 dolar olduğunu söyledi.

Bitcoin Yeni ATH Yapacak Mı?

ABD Çalışma Departmanı, Ocak ayında beklenmedik şekilde güçlü istihdam artışı ve 2021 için daha önce bildirilen rakamlarda büyük yukarı yönlü revizyonlar bildirdikten sonra Bitcoin kısa bir süre geriledi. Teorik olarak, böyle bir rapor Bitcoin için olumsuz olacaktır, çünkü Federal Rezerv, işgücü piyasasının aşırı ısınmasını önlemek için faiz oranlarında daha agresif hareket etmesi gerekebilir. Genel olarak, Bitcoin fiyatı daha sıkı para politikasına olumsuz yanıt verdi.

Oanda’nın kıdemli piyasa analisti Edward Moya, “Bitcoin’in şok edici derecede güçlü tarım dışı istihdam raporuna ilk tepkisi zayıflıktı” dedi. 10 yıllık Hazine getirisi, iki haftalık %1,92 aralığının üzerine çıktı. ABD doları da son iki saatte yükseldi, hisse senetleri kabaca yatay seyrediyor. Bitcoin genellikle hisse senetleri ile senkronize olarak işlem görmektedir.

Quantum Economics’teki Bitcoin analisti Jason Deane, “Bitcoin’in son hamleleri, en son ABD istihdam raporuyla çakışıyor gibi görünüyor ve bu, gecikmiş bir piyasa hareketi için basitçe katalizör görevi görmüş olabilir” dedi.

Fiyatın yeni ATH hedeflemesi için öncelikle haftalık bazda 41.000 doların üzerinde kapanışa ihtiyacı var, ilerleyen saatlerde neler olduğunu göreceğiz.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Dogecoin PoW’a Geçiyor ve Buterin DOGE’ye Yardım Ediyor!

Sonraki Haber

Eski Twitter CEO’su Bitcoin Destekli Evrensel Gelir Üzerinde Çalışıyor

İlgili Haberler