Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyatları İçin Umut Veren Önemli Gelişme!

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyatları İçin Umut Veren Önemli Gelişme!

Bitcoin (BTC) fiyatı oldukça sarsıntılı günler ve 18.000 dolara düşüş sonrasında yeniden toparlanmayı başardı. Bitcoin ağının temelleri ile ilgili ise oldukça umut veren bir gelişme yaşandı.

Bitcoin Cüzdan Adresleri Rekor Kırdı

İçerisinde 0’dan fazla BTC bulunan cüzdan adreslerinin sayısı uzun süreden sonra yeniden tüm zamanların rekorunu kırdı. Yani 1 SATS veya daha fazla BTC’ye sahip olan cüzdanların sayısı Glassnode tarafından yapılan açıklamaya göre 32.925.521 seviyesine kadar ulaştı. Daha önceki rekor 32.925.198 olarak kayıtlara geçmişti.

Glassnode veri analiz şirketi, son iki günde inanılmaz bir artış olduğunu ve neredeyse dakikada yeni cüzdan açıldığını duyurdu. Bunun Bitcoin fiyatında görülen sert düşüş ve devamında gelen sert yükseliş ile kurumsal yatırımcıların yaptıkları açıklamalarla ilgisi olduğu düşünülüyor. Kurumsal yatırımcılar devamlı olarak daha fazla BTC alımı yaptıklarını açıklarken bireysel yatırımcılar da bu akıma katıldı.

BTC’nin Arkasından Ethereum Geliyor

Lider kripto para biriminin fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 19.305 dolardan işlem görmekte ve kritik 19.200 dolar seviyesinin üzerine çıkıldı. Bitcoin daha önceki günlerde 18.000 doların dip noktalarına kadar gerileyerek panik yaratmıştı. Ancak bunun geçici bir düşüş ve balinaların manipülasyonu olduğu anlaşıldı. Bunun anlaşılması ile birlikte ise BTC fiyatı yeniden 20.000 dolara doğru yükselişe geçti.

btc eth

Bitcoin’in yanı sıra Ethereum cüzdanlarında da hareketlilik olduğu görülüyor. Glassnode verilerine göre  içerisinde minimum miktarda bile ETH bulunduran cüzdan adreslerinin sayısı 50.476.989 seviyesinin üzerine çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Aslında Bitcoin ve Ethereum cüzdanlarındaki trendin benzer olduğu görülüyor.

Ethereum 2.0 Önemli Bir Gelişme Oldu

Hem ETH hem de BTC fiyatı 24 saat içerisinde önemli bir yükseliş elde etti ve cüzdanlardaki artışın sebebi de bu olabilir. Bunun yanı sıra özellikle Ethereum için büyük bir heyecanla beklenen Ethereum 2.0’ye geçiş ile staking programının başlatılması etkili olmuş olabilir. Ethereum 2.0 bünyesinde birçok borsa staking programını başlattı ve yatırımcıların tek yapmaları gereken sahip oldukları miktarda staking yapmak.

İsteyenler ise bağımsız bir şekilde en az 32 ETH ile staking yapabiliyor. Buna ek olarak DeFi sektöründeki hareketlilik de yeni ETH cüzdanlarının açılmasında etkili olmuş gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.