Bitcoin (BTC) Ve Altın Karşılaştırmasına Yeni Bir Soluk Geldi!

İlayda Peker

Dünyanın en büyük firmalarından biri olan MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, yakın zamanda paylaştığı bir tweet’te Bitcoin’i (BTC), ininden çıkmak üzere olan bir ejderhayla karşılaştırdı. Saylor, bu ejderhanın ilk olarak hangi düşmanı alt edeceği ve BTC’yi geleneksel güvenli liman varlıklarıyla eşit şekilde değerlendirmenin tehlikeli olduğunu paylaştı.

“Bitcoin Yuvasından Çıkmaya Hazırlanıyor”

Saylor konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in değerli metal Altın olarak düşünülmemesi gerektiğini ve bu konuda Anthony Pompliano ile aynı fikirde olduğunu dile getirdi.

Saylor, Bitcoin ve Altın’ın benzer ya da tamamlayıcı olmadıklarını ve böyle bir düşünceye kapılmanın tehlikeli olduğunu ifade etti. Ayrıca Saylor, Bitcoin’in yakın zamanda ininden çıkacağını ve ilk iş olarak Altın’ı alt edeceğini belirtti.

Ancak DTAP Capital’in kurucu ortağı Dan Tapiero bu konuda Michael Saylor’la aynı fikirde değil gibi görünüyor. Tapiero TWitter üzerinden yaptığı paylaşımında Bitcoin’de bir yükseliş beklediğini ama bu konuda Saylor ile aynı fikri paylaşmadığını dile getirdi. Hatta ünlü isim Saylor’ın Altın değerlendirmesinin “yanlış” olduğunu belirtti.

Öte yandan Tapiero, bu konuyu Pompliano ile konuşmak üzere Pompliano’nun podcast’ine konuk olacağını da yaptığı açıklamalarda belirtti.

Bitcoin Fiyatı

Alman ekonomist Holger Zschaepitz, paylaştığı son tweet’inde, başka bir küresel kilitlenmeyi önleyebilecek ilaçların yakında piyasaya sürülmesi nedeniyle küresel hisse senetlerindeki mevcut artışa işaret etti ve bununla birlikte Çin’de bir teknoloji hissesi satışı görüldüğüne değindi.

Bunlara ek olarak Zschaepitz, Bitcoin‘in 15.400 dolar seviyesinde sabit kaldığına da dikkat çekti.

Ayrıca daha önce Michael Saylor, Bitcoin’in S&P 500, Nasdaq, Dow Jones ve Facebook, Apple ve Amazon gibi devlerin hisseleri gibi büyük piyasa endekslerinden daha az volatil olduğunu dile getirdi ve Bitcoin sahiplerini volatilite nedeniyle özür dilemeyi bırakmaya çağırdı.

Her ne kadar volatilite günlük kullanımlarda sorun oluştursa da aslında yatırımcıların BTC’yi tercih etmesindeki sebeplerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü bir yandan güvenlik sebebiyle BTC tercih edilirken bir yandan da aslında volatilite yatırımcıların kazanç elde etmesini sağlıyor.  Tabi bu noktada volatilite sebebiyle kayıpların yaşandığını da belirtmek gerekiyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ethereum teknik analizi

ETH Yorumları: Ethereum/USD Teknik Analizi 11/11/2020

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) 16.000 Doları Gördü, Yeni Hedefler Belli Oldu!

İlgili Haberler