Bitcoin (BTC) Uzman Görüşü! İşte Analistlerden Son Yorum!

Bitcoin Haber

Bitcoin (BTC), yıllık zirveler için verilen mücadele yoğunlaşırken 11 Temmuz’da yeni bir çıkış girişiminde bulundu. Lider kripto para birimi olan Bitcoin’de son veriler!

BTC/USDT Paritesi

Kripto para birimi, 10 Temmuz’daki günlük kapanıştan önce kısa bir süre için 31.000 doları aştı ve potansiyel bir kaldıraç krizine işaret etti. BTC/USD dirence yaklaştı ancak ivme kaybetti ve 800 doların üzerine çıktı. Ancak, bir miktar devam gözlemlendi ve yazının yazıldığı sırada Bitcoin 30.500 dolar civarında işlem görüyordu.

Ticaret şirketi Eight’in kurucusu ve CEO’su Michaël van de Poppe’ye göre, son gecede yaşanan hareket bir kaldıraç krizine benziyordu. Analistler volatiliteli piyasa konusunda uyardı ve Bitcoin önceki yüksekleri yeniden ziyaret ederken, yeni dipler yapmadığını ve 30.200 doların güçlü bir destek seviyesi olduğunu vurguladı. Popüler bir analist olan Crypto Daan, son fiyat davranışını, Bitcoin fiyatının yükseleceği ve ardından geri çekileceği Bart Simpson modeliyle karşılaştırdı.

Bu arada, diğer bir analist olan Rekt Capital, 30.600 doları Bitcoin için çok önemli bir seviye olarak belirledi. BTC’nin kırılımını teyit etmesi için önümüzdeki günlerde bu seviyeyi desteğe çevirmesi gerektiğini belirtti. Piyasanın bu seviyenin üzerinde tutunma yeteneği, Bitcoin’in yükseliş ivmesinin önemli bir göstergesi olacaktır. Bir analitik firması olan Glassnode, Bitcoin’in fiyat döngülerinin genellikle tekrarlayan modeller sergilediğini belirtti.

 

Glassnode’dan Birikim Uyarısı!

Mevcut döngüdeki 30.000 dolar fiyat seviyesi, önceki döngülerde gözlemlenen seviyelere benzer şekilde bir orta noktayı andırıyordu. Glassnode, mevcut fiyat hareketini “yeniden birikim” olarak adlandırdı ve bu, daha fazla potansiyel yukarı hareketten önce bir konsolidasyon aşaması olduğunu gösteriyor.

Sonuç olarak Bitcoin yeni bir çıkış girişiminde bulundu ve geri çekilmeden önce 31.000 doların üzerine çıktı. Piyasa, BTC’nin 30.200 $’da destek bulması ile bir kaldıraç krizinin özelliklerini sergiledi. Analistler, Bitcoin’in gelecekteki yönünü belirlemek için çeşitli fiyat modellerini analiz etti ve 30.600 dolar gibi önemli seviyeleri belirledi. Glassnode, mevcut fiyat hareketinin, önceki Bitcoin fiyat döngülerine benzer bir yeniden birikim aşamasına benzediğini öne sürdü.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Glassnode Verileri Açıkladı: Bitcoin’de Destek Seviyesine Dikkat!

Sonraki Haber

Bitcoin’de (BTC) ABD Etkisi! Fiyat Beklentileri Ne Yönde?

İlgili Haberler