Bitcoin (BTC) Neden Düşüyor? BTC Fiyat Yorumları!

Fatih Çetin

Bugün risk piyasalarını olumsuz etkileyen gelişmelerle birlikte Bitcoin (BTC) bir miktar geri çekildi. Son geri çekilme 55.500 seviyesine kadar devam etti. Ancak buradan tepki alan fiyat yeniden 55.800 dolara çıktı. Atlanta FED Başkanı ekonomik görünümle ilgili bugün son derece olumsuz konuştu, eğer bu bakış açısı diğer üyeler tarafından da dillendirilirse yatırımcıları zor günler bekliyor.

Bitcoin (BTC) Neden Düşüyor?

Birkaç gündür Bitcoin fiyatı 58.000 dolar direncine testler yaptı. Ancak şimdilik başarıya ulaşamadı. Gün içinde de 57.800 dolara kadar çıkan fiyat artık bir düzeltme yapacaktı. Yani son düzelmeye temelde bazı gerekçeler bulunsa da teknik olarak bu gelişme bekleniyordu. Günlük kapanışa kadar fiyatın bu seviyelerde tutunması testin başarıyla tamamlanmasına yorulabilir.

Yukarı yönlü seyrin devam edebilmesi için bu hafta 58.000 doların aşılması gerekir. RSI nötr seviyede bulunuyor, momentum ve MACD ise satış sinyali gönderiyor. En olumsuz senaryoda 47.000 bölgesine kadar sarkmalara şahit olabilir. Güçlü bir düşüş döneminde ise fiyatın döneceği nihai nokta 41.000 dolar bandı olacaktır. Yeni ATH için 59.150 dolar seviyesinin desteğe dönüşmesi gerekir.

Kripto Paralarda Son Durum

Bitcoin’in yükselişiyle birlikte zaten baskılanan altcoinler yaşanan son geri çekilmeyle iyice düştü. Akşam saatlerinde altcoin pazarının büyük çoğunluğu kırmızıya bulandı. Günün en fazla kaybettireni ise BTCST ve RARE oldu. Günlük %10’dan fazla zarar yazan altcoinler kritik desteklere çekildi.

Yukarıdaki görselde piyasa değerine göre en büyük kripto paraların son durumunu görüyorsunuz. Ethereum (ETH) dahil tüm kripto paralar kırmızı yakmaya devam ediyor. Binance Coin (BNB) bu süreçte pozitif ayrıştı. Gün içinde açıklanan 1 milyar dolar destek fonu fiyatın yükselmesine katkı sağladı. Aynı şekilde Solana (SOL)’da günü yaklaşık %7 kazançla kapatıyor. Kritik destek seviyesi olan 140 doların korunması Solana için ciddi kayıpları önlüyor.

BTC paritesinde REQ yaklaşık %40 artış gösterdi ve Bitcoin’e karşı değer kazandı. Önümüzdeki 8 gün içinde gelebilecek Bitcoin ETF haberini yakından takip etmeli volatil fiyata karşı dikkatli olmalısınız.Total
15
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Önümüzdeki 2 Yıl İçinde Kripto Ödemeleri Hangi Noktada Olacak?

Sonraki Haber

Bloomberg Uzmanları, Bitcoin (BTC) Fiyat Beklentilerini Açıkladı

İlgili Haberler