Bitcoin (BTC) Kritik Seviyeye Yaklaşıyor! Kısa ve Orta Vadeli Fiyat Beklentileri!

Fatih Uçar

En büyük kripto para birimi 39.000 dolar seviyelerini aştıktan kısa bir süre sonra yeniden 36.000 dolar bandına düştü. Paypal, Facebook ve Spotify gibi dev şirketleri ise bu hafta %30’un üzerinde değer kaybetti. Ukrayna gerilimi, Fed faiz beklentileri ve daha fazla olumsuz gelişme hem hisse senedi piyasalarını hem de kripto paraları negatif etkiliyor.

Bitcoin (BTC) Kritik Seviyeye Yaklaşıyor

Bitcoin (BTC) alıcıları ve satıcıları, son birkaç gün içinde düşük işlem hacmi ve sessiz fiyat hareketi ile kanıtlanan bir çıkmazda bulunuyor. Kripto para birimi 35.000 dolar destek ile 38.000-40.000 dolar direnç arasında dar bir aralıkta işlem görüyor. Çoğu teknik gösterge nötr, bu da BTC’nin Asya ticaret gününde dar bir fiyat aralığında kalabileceği anlamına gelir. Yani gecenin ilerleyen saatlerinde Bitcoin için pek bir umut ışığı görünmüyor.

Yazı hazırlandığı sırada Bitcoin fiyatı 36.515 dolardan alıcı buluyor.

Kısa ve Orta Vadeli Fiyat Beklentileri

Alıcılar, Kasım ayından bu yana devam eden düşüş eğilimi göz önüne alındığında, satıcılara sürekli olarak zemin kaybetti. Ezici satış baskısına dayanarak, dört saatlik grafikte aşağı eğimli 100 günlük hareketli ortalama, düşüş eğilimi direncinin yararlı bir göstergesi oldu. Yine de 35.000 dolarlık ilk destek, mevcut geri çekilmeyi dengeleyebilir. Yükselişten düşüş eğilimine geçişi belirleyebilecek kritik bir fiyat bölgesi olan 30.000 dolar civarında daha güçlü bir destek görülüyor.

Bitcoin kısa vadede 30.000 dolar desteğini test edebilir veya buradan 40.000 doların üzerine yeni bir test başlatabilir. Bunu belirleyecek en büyük faktör ise borsalar ve piyasayı domine eden balinalar olacak. Haftalardır devam eden marjin savaşı long pozisyon sahiplerine ciddi kayıplar yaşattı. Ancak uzun bir süredir short pozisyon açan yatırımcılar henüz pozisyonlarında kırmızıyı görmedi. Marjin grafiğine bakılırsa tasfiye edilmeyen long pozisyonları ciddi anlamda azaldı ve eğer borsaların marjin yatırımcıyı ezme efsanesi gerçekse yakın zamanda botlarla ayıların tarafında yer alan balinaların savaşı başlayabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.


Total
16
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Popüler Kripto YouTuber’dan Rugpull İtirafı!

Sonraki Haber

Ethereum Yönü Yukarı Çevirdi: ETH’da Güçlü Direnç Seviyeleri!

İlgili Haberler