Bitcoin (BTC) İçin Tehlike Çanları Çalmaya Başladı!

Bitcoin (BTC) İçin Tehlike Çanları Çalmaya Başladı!

Her ne kadar Bitcoin (BTC) ve doların birbiri ile bağlantısı olmadığı ifade edilse de son zamanlarda lider kripto para biriminin doların tersi hareketler sergilediği görülüyor. Yapılan açıklamalara göre Altın gibi Bitcoin’in de fiyatı kısmen geleneksel para birimleri tarafından belirleniyor olabilir.

Altın, Bitcoin ve Dolar

Geçtiğimiz birkaç ay içinde, Altın ve Bitcoin’in ABD doları ile olan negatif korelasyonu güçlendi. Bu noktada yapılan açıklamalara göre bu negatif korelasyon Bitcoin için önümüzdeki günlerde kötü zamanların yaşanabileceğinin bir sinyali olabilir. Çünkü analistler doların önümüzdeki günlerde güç kazanmasını bekliyor. Bu da Bitcoin üzerinde bir satış baskısı oluşturarak fiyatın 10.000 doların altına çekilmesine sebep olabilir.

Önde gelen bir kripto para analisti olan Trader XO, dolar grafiklerini incelediğinde yakın vadede bir boğa sinyalinin görüldüğünü ifade ediyor. Analistin açıklamalarına göre, dolar son zamanlarda güçlenme belirtileri gösteriyor ve bu güçlenmenin etkilerinin yakın vadede görülmesi bekleniyor.

Trader XO’nun yanı sıra yine popüler bir analist olan Mayne de doların bir artış eğiliminde olduğunu düşünüyor. Mayne Ağustos ayında yaptığı açıklamalarda, dolar endeksinin dibe vurduğunu artık yükselişe başlayacağını, bunun da Bitcoin, Gümüş ve Altın’a zarar verebileceğini dile getirmişti. Mayne, eğer artış başlarsa bahsi geçen üç varlıkta düşüş grafiklerinin görüleceğini ifade ediyor.

Aksi Mümkün Mü?

Doların önümüzdeki günlerdeki yükselişini engelleyebilecek tek şeyin daha fazla teşvik paketinin uygulamaya konulması olduğu düşünülüyor. Ancak Bloomberg’in açıklamalarına göre yeni bir teşvik paketi şimdilik siyasi eğilimler sebebiyle geri çekilmiş durumda.

Dolayısıyla analistler her ihtimale karşılık Bitcoin yatırımcılarının dikkatli olması gerektiğini ifade ediyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.