Bitcoin (BTC) İçin Kritik Uyarı! Tuzak Olabilir

Fatih Uçar

Kripto para yatırımcıları tarafından yakından takip edilen bir analist Bitcoin (BTC)’in güncel durumu ele aldı. Piyasada yaşanan yükselişler daha fazla yatırımcının içeri girmesine sebep olur. Genellikle bu yükselişlerin tuzak olduğunu da görürüz, büyük oyuncular daha yüksek fiyatlardan ellerindeki varlıkları satmak için buna ihtiyaç duyar.

Bitcoin (BTC) Ralli Tuzağı

Yakından takip edilen bir kripto stratejisti, Bitcoin boğalarını BTC’nin muhtemelen bir sonraki ralliyi satın alan piyasa katılımcılarını tuzağa düşüreceği konusunda uyarıyor. Cheds olarak analist yeni bir strateji oturumunda 45.100 YouTube abonesine Bitcoin ayılarının şu anda kontrol altında olduğunu ve herhangi bir sıçramanın BTC’yi açığa satmak (short) için bir fırsat olduğunu söylüyor.

Cheds ayrıca neden bir sonraki rallinin trend dönüşü yerine bir tuzak olacağına inandığını da açıklıyor. Kripto analistine göre, Bitcoin‘in 45.000 doların altındaki son hareketi, boğalar için büyük bir kırmızı bayrak.

“Test edilen büyük bir seviyeniz vardı (45.000 dolar). Zaman aralığı, denemeler arasındaki süre, çoklu noktalar ile zaman içinde oluştu. Bir mola ve geçersiz kılma hakkınız var. Bu gerçekten kötü bir işaret. Bu, hisse senedinin RSI’sinin aşırı satıldığı veya rastgele Elliott Wave veya bir saatlik baş ve omuzlar olmadığı için herhangi bir analizin başlangıcı olmalıdır. Bunları geçin sadece momentuma ve kilit seviyelere odaklanın”.

Bitcoin (BTC)

FOMC tutanaklarının ardından Bitcoin 43.000 doların altında yerini kalıcı hale getirdi. Fiyat bugün 42.200 dolarlı seviyelere kadar gevşedi ve bu bölgenin de kaybedilmesi halinde 39.000 dolar ihtimali kuvvetlenecek. Olası kötü senaryoda altcoinlerin çok daha ciddi kayıplar yaşayabileceğini bilmek gerekiyor. Son toparlanma sürecinde bütün altcoinler %50+ fiyatlama yapamadı.

RSI dört saatlik grafikte 40 seviyelerinde bulunur. Fiyat 200 günlük ortalamanın altında ve 42.300 dolar desteği yakından izlenmeli. Bitcoin kısa vadede 43.000 doların üzerinde tutunabilirse 44.460 dolar testini görebiliriz. Ancak Cheds, 48.000 dolara doğru daha büyük bir artıştan söz ediyor. Kısa vadede volatilitenin yüksek kalacağı aşikar, bu sebepten yatırımcıların özellikle altcoinlerde çok daha dikkatli olması gerekiyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Terra’nın İkinci Büyük Alımı Bu Altcoin’de Oldu!

Sonraki Haber

Coinbase Bu Özelliğini Devre Dışı Bıraktı!

İlgili Haberler