Bitcoin (BTC) Gün İçerisinde 30.000 Doların Altına Düştü: Uzmanlardan Paniğe Kapılmayın Çağrısı

Mert Bahçe

Lider kripto para Bitcoin (BTC), gün içerisinde 30.000 doların altına sarkarak son 6 ayın en düşük seviyesini gördü. BTC, 28.600 dolara kadar geriledi ancak ani yukarı yönlü sıçramayla 31.000 dolar bölgesine yükseldi. Düşüşle birlikte kripto para piyasasının toplam değeri 1.2 trilyona geriledi.

Bitcoin 30.000 Doların, Ethereum 1.800 Doların Altına Düştü

Kripto para piyasasının amiral gemisi Bitcoin, son 7 gün içerisinde %22 değer kaybederken ATH seviyesinin yaklaşık olarak %52 altında işlem görüyor. Bitcoin, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 31.400 dolar seviyelerinde seyrini sürdürüyor. Bununla birlikte son piyasa hareketlerine göre Bitcoin piyasa hakimiyeti %46 seviyelerinde kaydedildi.

En popüler ikinci kripto para birimi Ethereum, son 24 saatlik zaman diliminde %6’lık bir düşüş kaydetti. ETH, gün içerisinde 1.700 dolarlık fiyat bandına geriledi. Ancak Bitcoin’in yukarı yönlü sıçraması ile birlikte en büyük altcoin 1.873 dolar seviyelerine tırmandı.

Uzmanların Bitcoin Yorumları

Subsocial kurucusu Alex Siman, kripto para piyasası genelinde yorumlarda bulundu: “Büyük yatırımcılar olarak, bu düşüşün ardından Bitcoin fiyatının bir toparlanma için temel oluşturacağı bölgeyi tahmin etmek oldukça zor. Yıl sonu senaryosuna baktığımızda olumlu bir çevçeve görebiliriz ancak şu an için 20.000 dolara varan fiyat hareketleri benim için sürpriz olmaz.”

Öte yandan ITI Capital’in üst düzeu yetkililerinden Stephen Kelso görüşlerini aktardı: “Bitcoin, şu anda uzun vadeli çizgisinin altında işlem görüyor. ITI, bunun yatırımcılar için cazip bir satın alma fırsatı olarak değerlendiriyor.”

Bunun yanı sıra Delta Exchange CEO’su Pankaj Balani de mevcut piyasa koşulları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu: “30.000 dolar ila 42.000 dolar fiyat bandından uzaklaşmadığımız sürece kısa vadede Bitcoin için olumsuz bir senaryo görülmeyeceğine inanıyorum. BTC’nin buradan sıçramasını ve önümüzdeki haftalarda tekrar 40.000 dolar seviyelerini görmesini bekliyorum. 30.000 dolarlık fiyat yatırımcıların dikkatle takip etmesi gereken kilit bir seviyedir. 30.000 doların altındaki bir fiyat kırılımı tüm kripto para piyasasında satış baskısına katkıda bulunur.”Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Peter Schiff’ten Bitcoin Satın Almak İsteyenlere “Alaycı” Tavsiye

Sonraki Haber

PrimeXBT’nin Yeni Özelliği, Marjin Hesaplar İçin Devrimsel Bir İmkan Sunuyor

İlgili Haberler