Bitcoin (BTC) Fiyatı Sert Düşüşün Ardından Toparlanıyor

Mert Bahçe

Lider kripto para birimi Bitcoin, bugün 60.000 doların kıyısından döndü. Bunun ardından BTC fiyatı dakikalar içerisinde sert bir düşüş kaydetti. 59.800 dolar seviyesinde reddedilmenin ardından BTC 4.000 dolarlık kayıp yaşadı. Buna rağmen toplam kripto para piyasası değeri şimdiye kadarki en yüksek seviyesinde.

BTC Sert Düşüşün Akabinde Yükseliyor

Bitcoin (BTC) fiyatı, 59.800 dolar seviyesinde sert bir darbe yedi. Bu seviyedeki reddin ardından BTC henüz 60.000 dolar düzlüğüne giremedi.

Bitcoin, 50.5427 dolara kadar sarkan düzeltmenin ardından 59.800 dolara kadar tırmandı. Beş günlük artışın ardından lider kripto para birimi momentumunu koruyamadı. Bitcoin fiyatı, dakikalar içerisinde 3.000 dolar düştü. BTC fiyatındaki dump, tek bir 5 dakikalık mumda 1.800 doların silinmesiyle kayıp dalgasına dönüştü. Ancak fiyat, büyük ölçüde toparlandı. An itibariyla BTC fiyatı 57.900 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Oldukça volatil hareket eden BTC fiyatı gün içerisinde %2’lik bir değer kaybı gördü.

Bitcoin Uzun Soluklu Bir Yükseliş İçin Mi Geri Çekildi?

ABD’de yükselen faiz oranları ve Başkan Joe Biden’ın imzaladığı teşvik paketi gibi haberlerle yoluna son derece olumlu ilerleyen Bitcoin, 13 Mart tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 61.618 doları görmüştü. Bunun beraberinde kurumsal yatırımlar ile Bitcoin’in benimsenme oranı gün geçtikçe artıyor. Bazı analistlere göre, bugünün geri çekilmesi Bitcoin’in yeni bir zirve fiyata ulaşması için %7’lik bir artış daha anlamına gelebilir.

Bitcoin’in gün içindeki ani düşüşüne rağmen, toplam kripto para piyasası değeri 2 trilyon dolara yaklaştı. Bundan tam bir yıl önce 179 milyon dolar olan kripto para piyasasının değeri yaklaşık olarak 10 kat artış kaydetti. Bir başka veriye göre, kripto para piyasasındaki Korku ve Açgözlülük endeksi şu an 76 seviyesinde. Bu da alıcıların büyüme için hala aç olduğunu gösteriyor.


Total
20
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Kraken CEO’sundan Önemli Bitcoin Fiyat Tahmini ve ETH-DOT Karşılaştırması

Sonraki Haber

İngiltere’de Artık Kripto İşletmeleri Finansal Suç Raporu Sunmak Zorunda!

İlgili Haberler