Bitcoin (BTC) Fiyatı Bu Yüklü İşlem Sonrasında Yeniden 55.000 Dolar Üzerine Çıktı

Metin Alaca

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) 53.000 dolara kadar gerileyip kritik desteğe düşmesi, sektördeki belirsizliği arttırdı. Bitcoin fiyatının bu düşüşünden sonra gelen birkaç olumlu habere rağmen 55.000 doların üstüne çıkamaması ise trendin tersine döndüğünün düşünülmesine yol açtı.

Coinbase’den Yüklü Bitcoin Çıkışı Oldu

Bütün bu olumsuzluklara rağmen CryptoQuant uzmanları tarafından yapılan son dakika açıklamasında milyonlarca dolarlık BTC’nin Coinbase borsasından çıktığı vurgulandı. Bu çıkış direkt olarak kurumsal alıma işaret ediyor ve yakında büyük bir şirketten BTC alımı haberi duymak mümkün. Bitcoin fiyatı da endişeli tablonun sonunda gelen bu BTC alım haberi sayesinde 53.000 dolardan 55.000 dolara kadar yükseldi.

CryptoQuant tarafından aktarılan bilgilere göre 14.666 BTC yani 810 milyon dolar direkt olarak Coinbase Pro’dan bilinmeyen bir cüzdana aktarıldı. Coinbase Pro’nun kurumsal yatırımcılara hizmet veriyor olması da kurumsal alım tezini destekliyor.

CryptoQuant CEO’su Yorumladı

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju konu hakkında yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Para çıkışı birden fazla cüzdana bölündü ve bu durum söz konusu yatırımcıların sıcak cüzdanları olabilir. Bu durum da söz konusu transferlerin kurumlar için aracı görevi gören emanet cüzdanlarının iç transferleri olabileceğine işaret ediyor.”

Ki Young Ju, bu transferin Coinbase Custody cüzdanına yapılmış olabileceğini belirterek aslında kurumların hala BTC almaya devam ettiklerini vurguladı. Bitcoin fiyatının Coinbase üzerindeki 24 saatlik grafiğine bakıldığında da BTC fiyatının öğlen saatlerinde 54.334 dolardan işlem görürken akşam saatlerinde doğru 55.798 dolara kadar çıktığı ve günün en yüksek seviyesine ulaştığı görülüyor.

BTC Fiyatının Yükselişi Sürecek

CryptoCompare tarafından aktarılan verilere göre ise BTC’nin günlük ortalama fiyatı böylece 55.560 dolara kadar yükseldi. Ünlü kripto para analisti Willy Woo ise konu hakkında yaptığı açıklamada uzun vadeli yatırımcıların bu düşüşte daha fazla BTC almaya devam ettiğine işaret eden birçok kanıt olduğunu vurguladı.

Şu an BTC satanların ileride tam olarak ağlayacağını vurgulayan Woo, yakında fiyat konusunda patlama beklediğini de ifade etti. Bitcoin fiyatının 58.000 dolar üzerine çıkması ise o patlamanın çok daha erken gerçekleşmesini sağlayabilir. Şu an ise BTC’nin yarattığı belirsizlik, bütün kripto para sektörünü sert bir şekilde etkilemekte.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Çin’in Merkez Bankası Dijital Para Birimi Anonim Olabilir Mi?

Sonraki Haber

Bitcoin’de (BTC) Önemli Seviyeler ve Düşüşe Rağmen Rekor Kıran Coin’ler

İlgili Haberler