Bitcoin (BTC) Fiyat Tahminleri! Artış Düşüş Bitti Mi?

Fatih Uçar

Bitcoin (BTC), Eylül 2021’deki olayları yakından taklit ederek 9 Ocak’ta bazıları için önemli bir seviyeden sıçradı. Peki bu bir geri dönüş sinyali olabilir mi? Kripto para yatırımcılarını yakın gelecekte neler bekliyor?

Bitcoin (BTC)

TradingView’den elde edilen veriler, BTC/USD’nin yaklaşık 40.700$’da geri dönüş seyrini gösterdiğini ve ardından 42.000 doları geçtiğini gösterdi. Davranış, bazıları için bir anlam ifade etmese de bazı yatırımcılara Eylül ayının sonunda, 40.700 doların bir sıçrama tahtası görevi gördüğü ve sonuçta yedi hafta sonra tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 doları ürettiği Bitcoin fiyat davranışını hatırlattı.

Rekt Capital, “Eylül ayından bu yana aylar geçti. Yine de BTC, makro açıdan kendisini aynı durumda buluyor” dedi.

“Hala makro Yeniden Biriktirme aralığında konsolide oluyor. Aslında, BTC’nin Eylül ayındaki geri dönüşünde dip yaptığı fiyat noktasında neredeyse aynı.”

Peki FED’in politikaları ve olumsuz gelişmelere rağmen 69.000 doları yeniden görebilecek miyiz?

Bitcoin Yeniden 69.000 Dolar Olacak Mı?

Geçen hafta olduğu gibi, endişeler, kripto piyasalarının Mart 2020’den bu yana ekonomiyi karakterize eden “kolay para” mevcudiyetinin kapsamı olmadan bir atmosferde gelişme yeteneğine odaklandı. Piyasa uzmanı Holger Zschaepitz yakın tarihli bir Twitter gönderisinde, “Kripto fanatikleri bunun gerçekten balon olup olmadığını öğrenmek üzere: En düşük faiz oranları ve trilyonlarca dolar, dijital varlıkların fiyatlarının turbo şarj olmasına yardımcı oldu” dedi.

Korku ve açgözlülük endeksi ise şimdiye kadarki en düşük seviyelerine yaklaştı. Cumartesi günü endeks 100 üzerinden 10 ile sağlam bir dip yaptı. Rekt Capital, “BTC Boğaları korkmaya başlıyor. BTC Ayıları açgözlü olmaya başlıyor” dedi.

Haftalık kapanış eğer 40.000 doların altında olmazsa yatırımcılar yeniden yükseliş için umut beslemeye devam edebilir ancak ayıların daha da güçlenmesi ve zaten korkunun hakim olduğu piyasalarda güçlü satışa devam etmesi halinde 38.000 dolar desteğinin pek sağlam kalamama ihtimali bulunuyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

LCX Borsası Hacklendi! Milyon Dolarlık Kayıp!

Sonraki Haber

Peter Brandt Uyardı: Ethereum (ETH) Rakiplerine Karşı Güç Kaybediyor

İlgili Haberler