Bitcoin (BTC) Düşüş Sonrasında Yeni Bir Alım Bölgesinde Mi?

İlayda Peker

Dün lider kripto para birimi Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto paralarda çok ciddi düşüşler yaşandı. Hatta 2020 Mart’ında yaşanan ve tarihe “Kara Perşembe” olarak geçişten sonra dün yaşanan düşüşte “Kara Çarşamba” olarak anılmaya başladı bile. Ancak bugünkü grafiklere bakıldığında bir miktar toparlanma var gibi görünüyor.

Bitcoin Yeni Alım Aralığında Mı?

Bitcoin’in düşüşünün arkasında Elon Musk’ın açıklamaları ve Çin’in yeni yasakları gibi birkaç etkenin olduğu düşünülüyor. Ancak bu gibi haberlere verilen büyük düşüş tepkisi sırasında Bitcoin 30.000 dolar bandına iğne attıktan sonra yükselişe geçti. Analistlere göre ise lider kripto para birimi yeni bir alım bölgesine girmiş olabilir.

Bitcoin fiyatının şu anda 38.000 dolarlık önemli seviyenin üzerinde işlem görüyor olması ve 30.000 doların altının görülmemesi mevcut piyasa koşullarında önemli bir hamle olarak nitelendiriliyor. Analistlere göre bundan sonra 42.000 dolar ve 45.000 dolarlık seviyelerin güçlü bir şekilde aşılması önem taşıyor.

BTC’nin 38.000 dolar ile 42.000 dolar bandında yeni bir alım bölgesinde olması ise bir süre konsolidasyon yaşanabileceği şeklinde yorumlanıyor.

Altcoin’lerde Son Durum

Bitcoin ile birlikte altcoin’lerde de çok ciddi düşüşler yaşandı. Piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum %40 gibi ciddi bir düşüş yaşarken diğer altcoin’lerde de %20’lerin üzerinde düşüşler görüldü. Ancak şu anda tüm kripto para birimlerinde yukarı yönlü bir hamle görülüyor ve bu da boğa piyasasının henüz bitmediği şeklinde yorumlanıyor.

Bunlara ek olarak düşüş esnasından Coinbase ve Binance gibi büyük kripto para işlem platformların dahi sorunlar yaşanmış olması dikkatleri çekiyor. Birçok kişi düşüş esnasında işlem yapamadıkları ya da sistemlerin donduğu gibi şikayetlerde bulundu.



Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Michael van de Poppe Düşük Hacimli 7 Kripto Parada Artış Bekliyor

Sonraki Haber

Düşüş Sonrasında Bitcoin (BTC) Dominance Artarsa Ne Olur?

İlgili Haberler