Bitcoin (BTC) Düşerken Bu Altcoinler Yatırımcısını Güldürüyor!

Fatih Uçar

DeFi tokenler Bitcoin 48.500 doların altına sarkarken yatırımcılarına çift haneli kazançlar getiriyor. Yazı hazırlandığı sırada Bitcoin (BTC) 47.500 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Peki düşüş döneminde yatırımcısını koruyan bu altcoinler hangileri?

Bitcoin (BTC) Düşüyor

Bitcoin (BTC) fiyatı birkaç saat içinde yaklaşık 4.000 doların üzerinde değer kaybetti. Fiyat hafta sonu 52.000 doların üzerine çıkarken şu an 47.500 doların üzerinde tutunmaya çalışıyor. Haftalardır düşüş istikrarlı biçimde devam ediyor. Her fiyat hareketine temelde bir haberi gerekçe gösterebiliriz. FED açıklaması, varlık alımlarının azaltılması, yeni varyant ve hatta Türkiye’nin potansiyel olarak yasak içeren kripto para düzenlemesi. Ancak bazı şeyler kendini tekrar ediyor.

Bugünleri geçtiğimiz aylarda da yaşamıştık. Fiyat önce 55.000 dolarlı seviyelere ve sonrasında iki geri bir ileri daha derin diplere gitmişti. Bugün yaşadığımız bundan farklı mı? Bir önceki döngü de 28.000 dolar önemli bir dip olarak fiyatı korumuştu, peki bu sefer fiyatı hangi destek tutacak? Yukarı yönlü hareketlerin olduğu dönemlerde kar satışlarının öneminden ve ana parayı kurtarmanın verdiği rahatlıktan sık sık bahsediyorduk. Bugünlerde tam da bunu yaşıyoruz.

Bu Altcoinler Yatırımcısını Güldürüyor!

Piyasa genelindeki düşüşün ortasında, kripto ekosisteminin merkezi olmayan finans (DeFi) sektörü, bazı yatırımcılara büyük yıkımdan kurtulma fırsatı tanıyor. Birkaç token günü çift haneli kazançlarla kapatıyor. Harvest Finance (FARM), QuickSwap (QUICK) ve Aragon (ANT) bugünün yıldızları oldu.

Harvest Finance, ekosistem genelinde mevcut olan en yüksek verimi otomatik olarak toplamak ve en son farming tekniklerini uygulayarak kullanıcıların elde ettiği verimi optimize etmek için tasarlanmış bir DeFi protokolüdür.

QucikSwap, Polygon ağında çalışan merkezi olmayan bir borsa ve otomatik piyasa yapıcıdır. QUICK fiyatındaki ani artış, Harmony (ONE) protokolü ile Polygon arasında QuickSwap’ta bir MATIC/ONE likidite sağlayıcı havuzunun oluşturulmasına izin veren bir geçiş zincirinin haberiyle bağlantılıdır.

Aragon, topluluk katılımını teşvik eden yönetişim yapılarının geliştirilmesine yardımcı olmanın bir yolu olarak merkezi olmayan özerk kuruluşların (DAO’lar) oluşturulmasını destekleyen Ethereum (ETH) ağı üzerinde bir protokoldür. Fiyat yükselişi Web 3.0 konseptinin 2022’ye doğru ivme kazanması ve Aragon’daki ekibin “kendi egemenliğini savunan organizasyonel biçimleri” destekleme hedefine doğru adımlar atmasına yardımcı olmasıyla ortaya çıkıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

2021 Yılında Tüm Gözler Bitcoin’in (BTC) Üzerindeydi!

Sonraki Haber

Bitcoin Piyasa Hakimiyetindeki Düşüş Altcoin Rallisinin Habercisi Mi?

İlgili Haberler