“Bitcoin (BTC) Bu Büyük Hamlenin Ortasında 1.000.000 Dolara Ulaşacak”

Bitcoin Haber

BitMEX kurucu CEO’su Arthur Hayes, büyük bir Bitcoin (BTC) rallisi ve dünya merkez bankalarından büyük bir dönüş öngörüyor.

Hayes Yorumları

Çin Halk Bankası’nın Rezerv Oranı Gereksinimini (RRR) %0,25 oranında azalttığı haberine tepki gösteren Hayes, Bitcoin için 1 milyon dolarlık bir fiyat etiketi hedeflediğini söylüyor.

Hayes, Çin’in bu hamlesinin, daha fazla hükümet müdahalesi ve sermaye girişinin geleceği tezini desteklediğine inanıyor.

Rezerv Oranı Zorunluluğu, ticari bir bankanın mevduatlarının bir yüzdesi olarak tutması gereken rezerv miktarıdır.

Zorunluluk düşürüldüğünde, ticari bankaların borç verebileceği veya yatırım yapabileceği miktar artar.

Konuyla ilgili yeni bir makalesinde Hayes, para politikasının gevşetilmesinin şüphesiz yolda olduğunu söylüyor.

Dolar Basımı

Bankaların mevduat sahiplerinin tüm para çekme taleplerini karşılamasını sağlamayı amaçlayan yakın zamanda oluşturulan Federal Rezerv’in Banka Vadeli Fonlama Programı’na (BTFP) odaklanan Hayes, miktarın geçmesi gereken bir şey olması durumunda pandemiyle ilgili niceliksel gevşeme önlemlerinden daha büyük bir Bitcoin rallisine yol açacağını öne sürüyor:

Fed COVID’e yanıt olarak 4,189 trilyon dolar bastı. Fed, BTFP’nin uygulanmasıyla birlikte dolaylı olarak 4,4 trilyon dolar bastı. COVID para basma dönemi sırasında Bitcoin 3.000 dolardan 69.000 dolara yükseldi. Bu sefer ne yapacak?

Hayes, öngörülen Bitcoin ve kripto rallisinin ana akımda ileriye dönük olarak nasıl karşılanacağı konusunda şunları söylüyor:

Bunu takip eden Bitcoin rallisi şimdiye kadarki en nefret edilen rallilerden biri olacak. Bitcoin ve genel olarak kripto piyasaları 2022’de yaşanan onca kötü şeyden sonra nasıl keskin bir ralli yapabilir? İnsanlar Bitcoin’in büyük bankaların iflasına neden olduğu ve ABD bankacılık sistemini neredeyse tükettiğine dair anlatıdan korkmuyor mu?


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Fantom (FTM) Fiyat Artışlarıyla Şaşırttı: Ralli Devam Edecek Mi?

Sonraki Haber

Microsoft, Web3 Cüzdan Entegrasyonunu Test Ediyor

İlgili Haberler