Bitcoin (BTC) Balinalarından Şüpheli İşlem!

Bitcoin (BTC) Balinalarından Şüpheli İşlem!

Bitcoin (BTC) ve genel olarak kripto para piyasası için hareketli günler yaşanıyor. Sektör nispeten son iki günde durulmuş gibi gözükse de, balina işlemleri ilgiyi canlı tutmaya ve paniği üst seviyelere çıkarmaya devam ediyor. Dün gece saatlerinde 1 milyar doların üzerinde değere sahip bir Bitcoin transferi de tam olarak bunu başardı.

 

Bitcoin’de Sahte Satoshi Korkusu

123.447 Bitcoin’in gönderildiği bu işlemin kime ait olduğu ilk başlarda bulunamadı ve piyasada büyük bir korku oluştu. Özellikle Sahte Satoshi olarak bilinen Craig Wright’ın son günlerde yaydığı spekülasyonlar, insanların bu işlemin arkasında kendisinin olduğunu düşünmesine bile yol açtı. Tabii ki Craig Wright hala mahkemede gerçek Satoshi olduğunu ispatlayamadı ve süreci uzatmaya, mahkemeyi oyalamaya devam ediyor. Bitcoin SV‘nin bu spekülasyon sayesinde artan fiyatı da düşüşe geçti.

Bundan birkaç saat sonra ise Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino konuya açıklık getirerek, cüzdanların kendilerine ait olduğunu ve basit bir bakım yüzünden değişim yapıldığını dile getirdi.

Yine de bu kadar yüklü Bitcoin işlemlerinin borsalar tarafından yapılması bile piyasada ciddi endişe yaratabiliyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.