Bitcoin (BTC) Balinaları Vaz Mı Geçiyor?

Bitcoin (BTC) Balinaları Vaz Mı Geçiyor?

Glassnode’un açıkladığı son bilgilerde içinde 10 ya da daha fazla Bitcoin bulunduran “büyük cüzdanların” sayısında gözle görülür bir düşüş olduğu ortaya çıktı. Ancak bunun yanında daha küçük meblağlarda BTC bulunduran bireysel Bitcoin yatırımcılarının sayısında hala artı sürüyor.

Büyük Cüzdanlarda Düşüş Var

Glassnode analiz ajansı yakın tarihli bir tweet’inde, on veya daha fazla token bulunduran BTC adreslerinin miktarının yedi ayın en düşük seviyesine düştüğünü belirtti. Yapılan açıklamalara bu rakam şu anda 153.137 seviyesinde bulunuyor. Benzer bir düşüşün bu yılın Mart ayı sonunda yaşandığı da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Öte yandan daha önce ortaya çıkan bir bilgiye göre de içinde en az 10 BTC bulunduran cüzdan sayısı bu ayın başında da beş ayın en düşük seviyesini gördü.

Ayrıca Glassnode’un verilerine göre içinde 10.000 BTC ve üstü Bitcoin bulunduran cüzdan sayısının da düşüşte olduğu görülüyor. 8 Ağustos’ta paylaşılan bir çizelgeye göre bu yıl Nisan ayında 111 olan rakam şu anda 104’e gerilemiş durumda.

Bunların yanında içinde az miktarda Bitcoin bulunduran cüzdan sayısının hala artıyor olması iyi bir haber. Glassnode, bir veya daha fazla BTC bulunduran BTC adreslerinin miktarının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 823.103’ü bulduğunu açıkladı.

Bitcoin Fiyatı

Lider kripto para birimi son bir haftadır düşüş grafiği çiziyor. bir hafta öncesinde BTC 11.300 dolar bandında seyrediyordu ve sonrasında fiyat 9.900 dolara kadar geriledi. Şu anda ise BTc 10.000 doların üzerinde kalmak için adeta savaş veriyor.

Aslında çok sayıda yatırımcının, Bitcoin’lerini nakde çevirmesine rağmen BTC’nin hala 10.000 doların üzerinde kalmak için çabalaması da takdire şayan.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.