Bitcoin Boğaları Yorulmuş Olabilir Mi?

İlayda Peker

Bitcoin mart ayında yaşadığı düşüşün ardından yüzde yüzlük bir geri dönüş yaptı ve çok iyi bir artış performansı sergiledi. 12 Mart’ta lider kripto para biriminin fiyatı 3.700 dolar seviyesine gerilemişti. Şu anda ise 7.500 dolar bandında işlem gören BTC kısa bir sürede fiyatını iki katına çıkarmış gibi görünüyor.

Birçok yatırımcı için Bitcoin’in bu performansı daha yüksek seviyeler işaret ederken önemli bir analist BTC’nin dudak uçuklatan yükselişinin ardından bir “tükenme” işareti gördüğünü ifade ediyor.

Bitcoin Boğaları

Perşembe günü 7.800 dolara kadar yükselen Bitcoin, satış baskısı karşısında bu kilit seviyenin üstesinden gelemedi. Kripto yatırımcısı Cantering Clark 24 Nisan’da BTC’nin sergilediği grafiğin istediği yeterlilikte olmadığını dile getirdi. Analist Cuma ve Cumartesi günleri gerçekleşen fiyat hareketlerinin ise boğa piyasası dışında her şeye benzediğini ifade etti.

Ayrıca Cantering Clark’a göre BTC’nin orta vadeli bir zaman diliminde önemli bir seviye olarak işaret ettiği 7.520 doların üzerinde duramamasının %100’lük ralliden sonra boğaların tükendiğinin bir işareti olarak algılanabileceğini belirtti.

Hisse Senetleri

Analistin açıklamalarına göre daha da önemlisi, hisse senetleri de durgun bir dönem geçiriyor ve bu durum kripto paraların yükseklerden tersine dönebilme ihtimalini arttırıyor. Aslında bütün hafta S&P 500, 2.700 ve 2.850 dolar arasında bir trend izledi ve analistler derin bir geri dönüşten korktuğu için bu dar aralıktan çıkamadı.

Bunların yanında her ne kadar Bitcoin rallisi duraklamış olsa da Bitcoin’i çok yüksek seviyeler taşıyabilecek bir etken bulunuyor: Bitcoin madencilik ödülü yarılanması

Blockchain verilerine dayanan tahminlere göre, BTC yaklaşık 15 gün içinde bir sonraki yarılanmasını yaşayacak ve madencilik ödülleri 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye düşecek.

Kaynak: BitcoinistTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

DeFi Ekosistemi İle İlgili Soru İşaretleri Artıyor

Sonraki Haber

Merkez Bankası Dijital Para Birimleri Odakta

İlgili Haberler