Bitcoin Boğaları Kontrolü Ne Zaman Ele Alacak?

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı geçtiğimiz hafta 7.000 dolarlık önemi bir seviyenin üzerine çıkmış ve bu yeniden bir umut ışı yakmıştı. Her ne kadar sonrasında yaşanan düzeltme hareketleri ile yeniden 6.000 dolarlık seviyeye inilmiş olsa da Bitcoin’in bu haftayı da güçlü bir şekilde 7.000 doların üzerinde sürdürdüğünü görüyoruz.

BTC USD Grafik

Bitcoin’in iki günlük grafiklerine baktığımız zaman dün 6.980 dolarlık direnç seviyesinin kırıldığını ve 7.000 doların üzerindeki fiyat hareketlerinin başladığını görüyoruz. Dolayısıyla Bitcoin’in Amerikan doları karşısında güç kazandığını rahatlıkla ifade edebiliriz.

Bu fiyat hareketlerini yorumlayan analistlere göre Mart ayında Bitcoin fiyatının 3.700’lü seviyeleri görmesinin ardından yarılanmadan önce lider kripto para biriminde boğaların kontrolü ele alabileceğini ifade ediyor.

Mart ayındaki geri çekilmenin, daha doğrusu adeta çöküşün 10.000 dolar seviyesinden başladığını ve 4.000 doların altında son bulduğunu ifade eden yorumcular, güncel hareketlerin bu çöküşten sonra oldukça pozitif olduğunu dile getiriyor. Dolayısıyla bundan sonrasında da artışın devam edebileceğini ifade ediyorlar.

Bununla birlikte 8.000 dolarlık seviyede 100 günlük hareketli ortalamada bir dirençle karşılaşabileceği de ifade ediliyor. Ayrıca BTC/USD paritesinin günlük grafiğinde 7.880 dolara yakın bölgede dirençle oluşan önemli bir düşüş eğilimi çizgisi olduğunun da altı çiziliyor.

8.000 Dolar Seviyesi

Boğalar 8.000 dolarlık direnci ve 100 günlük hareketli ortalamayı geride bırakmayı başarabilirse bir sonraki kilit direnç seviyelerinin 8.800 ve 9.000 dolarlık bölgelerde olduğu belirtiliyor.

Bununla beraber eğer 8.800 dolar alanda bir red ile karşılaşılırsa fiyat yeniden aşağı yönlü bir seyir izlemeye başlayabilir. Bu aşağı yönlü hareket de fiyatı yeniden 7.000 doların altına çekebilir…

Kaynak: Newsbtc


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Coinbase’in İsmi Ciddi Bir Dolandırıcılık Olayında Kullanıldı!

Sonraki Haber

Bitcoin Koronavirüsten Nasıl Etkilendi?

İlgili Haberler