Bitcoin Boğa Sinyalleri Her Yerde

İlayda Peker

Bitcoin (BTC) 9.600 doların üzerinde seyrediyor. 24 saatteki %2 ‘lik fiyat artışı marjinal olmakla birlikte BTC’nin 9.600 doların üzerine çıkması, yükseliş hissini artırabilecek önemli bir psikolojik hamle olarak karşımıza çıkıyor. 9.600 doları destek olması halinde yatırımcılar hafta içinde büyük bir fiyat hareketi bekliyorlar ve fiyatın 9.800 dolara ulaşacağını düşünüyorlar.

Öte yandan son birkaç haftadır HODL’ların her zamankinden daha fazla biriktirdiğini gösteren çok sayıda veri metriği bulunuyor. Aslında Glassnode’den alınan yeni veriler, yatırımcıların 2020’nin büyük bir kısmında biriktiğini gösteriyor. Bu birikimin çoğunluğunun ise son Bitcoin blok ödülü yarılanmasından sonra gerçekleştiğini görüyoruz. Balinaların katılımındaki artış da çok az işlem hacmiyle gerçekleşen büyük fiyat hareketiyle de belirginleşti.

Boğa Sinyalleri

Boğa eğilimleri, 325 milyon kullanıcısının kripto para satın almasına izin verecek Paypal ve Venmo entegrasyonunun doğrulanmamış raporları tarafından destekleniyor. Eğer haberler doğrulanırsa bu durum benimsenme yönünde büyük bir adım ve boğaları destekleyecek bir gelişme olacak.

Ayrıca ABD Başkanı Donald Trump, önümüzdeki haftalarda bir teşvik paketinin daha geleceğini ve bu sefer çok daha büyük teşviklerin olacağını da doğruladı. İlk teşvikle birlikte ABD kripto para borsası Coinbase’den elde edilen veriler, ödemeleri takiben ve ödemelerle aynı değere sahip mevduatlarda bir artış olduğunu göstermişti. Analistlere göre, ikinci teşvikte de böyle bir durum olması halinde talep artacak ve bu fiyat artışını da beraberinde getirecek.

BTC Opsiyonlarının Sona Ermesi

Yaklaşık 1 milyar dolar değerinde Bitcoin opsiyonunun 26 Haziran’da sona ermesi bekleniyor. Her ne kadar bu durumun fiyatlar üzerinde bir etkisinin olup olmayacağı net değilse de yine de yukarı yönlü fiyat hareketi bekleyenler var. Dolayısıyla hafta sonu BTC fiyatında hareketlilik görülebilir.


Total
12
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Novogratz: “BTC Yakında 10.000 Doları Geçmezse Şaşırırım”

Sonraki Haber

BTC Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 23/06/2020

İlgili Haberler