“Bitcoin Bir Para Birimi Değil, BTC Değerli Metallere Benziyor”

İlayda Peker

Meksika merkez bankası başkanı, Bitcoin işlemlerinin takas işlemlerin benzediğini ve para birimi olarak kullanılmaya uygun olmadığını dile getirdi. Yetkiliye göre kripto para birimleri, gerçek bir para biriminin sahip olması gereken özelliklere sahip değil. Dolayısıyla bu sebeple bir para biriminden çok değerli metallere benziyorlar.

“Bitcoin Bir Para Birimi Değil”

Meksika Merkez Bankası başkanı Alejandro Diaz de Leon yakın zamanda yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in bir para birimi olmadığını dile getirdi. Yetkili yaptığı açıklamalarda ise “Bir mal veya hizmet karşılığında kim Bitcoin alırsa, bu işlemin takas işlemine daha çok benzediğine inanıyoruz çünkü o kişi bir malı başka bir malla değiş tokuş ediyor. Dolayısıyla Bitcoin gerçek bir para değil.” sözlerini kullanıyor.

Bunlara ek olarak Meksika Merkez Bankası başkanına göre Bitcoin,  yüksek riskli bir yatırım ve zayıf bir değer deposu.

Merkez Bankaları ve Bitcoin

Yönetici  paranın merkez bankası gibi güvenilir bir kuruluş tarafından piyasaya sürülmesi gerektiğini de dile getirdi ve “Bitcoin günlük yasal varlıktan çok değerli metallerin farklı bir boyutu gibi” diye ekledi.

Ayrıca yönetici isme göre kripto para birimlerinde oluşan volatilite de birer ödeme yöntemi olarak kullanılmalarını engelliyor.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Büyük Miktarda Bitcoin Transferleri Başladı: Bunun Anlamı Ne?

Sonraki Haber

Çin Yasakları Vatandaşları Kripto Paralardan Uzaklaştırıyor!

İlgili Haberler