Bitcoin Beş Haneli Rakamları Ne Zaman Görecek?

Bitcoin Beş Haneli Rakamları Ne Zaman Görecek?

Bitcoin hafta sonu da geçtiğimiz hafta elde ettiği kazançları korudu ve yeni haftaya 9.000 doların üzerinde başladı. Analistlere göre Bitcoin 9.000 doların üzerinde ne kadar uzun kalırsa o kadar güçlü artış sinyalleri alınıyor. Bunun yanında analistler Nisan 2019’dan bu yana ilk defa bu kadar güçlü artış sinyalleri alındığını ifade ediyor.

Beş Haneli Rakamlar

Tradingview verilerine göre 3 ay içindeki en yüksek fiyatların görüldüğü haftadan sonra Bitcoin, elde ettiği kazançları korumayı başardı.

Günlük zaman diliminde uzun vadeli bir trendin tersine döndüğünü gösteren altın bir haç oluştu. 50 günlük hareketli ortalama şu anda 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde bulunuyor. Bu son kez Nisan 2019’da gerçekleşmişti ve bunu %200’lük bir ralli izlemişti. Eğer benzer bir ralli yakın zamanda gerçekleşirse, madencilik ödülü yarılanmasından önce yani 3 ay içinde Bitcoin fiyatı 28.000 dolara kadar yükselebilir.

Analist ve yatırımcı Josh Rager, neredeyse bir yılda ilk kez uzun süre yanıp sönen başka bir teknik gösterge gözlemlediğini ifade etti ve Blackroots Alpha Trend göstergesinin yeşile döndüğünü dile getirdi.

Kripto Piyasası

Kripto paraların toplam piyasa değeri şu anda 260 milyar doların biraz üzerinde bulunuyor ve bu rakam dört aydan uzun bir süredir devam ediyor. Bunun yanında Bitcoin hakimiyetinin biraz düşerek %66.5’e gerilediğini görüyoruz. Bu da altcoin’ler için iyi bir haber olabilir.

Örneğin piyasa hacmi bakımından ikinci sırada yer alan Ethereum’un hafta sonu boyunca %5 kazanç elde ettiğini ve 190 dolara kadar yükseldiğini görüyoruz. Piyasa hacmi bakımından üçüncü sırada yer alan XRP ise hafta sonunda 0.25 dolara doğru bir hamle yaptı.

Bunların yanında Ethereum Classic %5, EOS %5 ve Tezos %12’lik artışla hafta sonunu kazançla kapatan kripto paralara arasında yer aldı.

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.