Bitcoin Belgesel Filmi: The Rise and Rise of Bitcoin

Bitcoin Haber

Bitcoin’in inanılmaz hikayesi belgesel film oldu. 10 Ekim 2014’de yayına giren bitcoin belgeselini çevrimiçi izlemek isteyenler 12.99$ ödeyerek iTunes ve Vimeo on Demand sitesinden satın alabiliyor.

The Rise and Rise of Bitcoin 23 Nisan 2014’te Tribeca Film Festivalinde gösterildi. Online izlemek için aşağıdaki adresten satın alabilirsiniz. Film orijinal olarak birçok altyazı ile sunuluyor.

The Rise and Rise of Bitcoin (Bitcoin’in Çıkışı ve Yükselişi) ilk uzun metrajlı bitcoin belgeseli. Yönetmenliğini Nicholas Mross‘un yaptığı belgesel film 35 yaşında bir bilgisayar bir programcısı olan Dan’in bitcoin ile tanışmasının ardından tutkulu ve takıntılı bir şekilde kripto paralara duyduğu ilginin etrafında gelişiyor.

Film bizi bitcoin’in hızla gelişen dünyasında yolculuğa çıkarıyor. Bu yolculukta yeni ekonomik düzeni şekillendirecek bitcoin girişimcilerinin hikayeleri bize eşlik ediyor. Bitcoin madenciliğindeki rekabeti görüyoruz ve bitcoin camiasında yeşeren alt kültürleri tanıma fırsatı buluyoruz. Açık kaynaklı dijital para biriminin sosyal ve politik etkilerini incelerken birbirinden çok farklı görüşlerle ve karakterlerle karşılaşıyoruz.

Bitcoin’in yükselişi parasal sistemi sarsarak dünyayı değiştirecek mi?

The Rise And Rise Of Bitcoin Ekibi

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt2821314/
Filmin resmi WEB sayfası: http://theriseandriseofbitcoin.com/
Twitter: http://twitter.com/BitcoinDoc
Facebook: https://www.facebook.com/BitcoinDoc


Total
0
Shares
1 yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bithack Istanbul Bitcoin Hackathon Etkinliği

Sonraki Haber

Bitcoin Kabul Eden En İyi VPN Servisleri

İlgili Haberler