Bitcoin Balinalarının Sayısı Son İki Yılın En Üst Seviyesinde

İlayda Peker

Glassnode tarafından sağlanan son verilere göre, 1.000 Bitcoin’den (BTC) fazla yani mevcut fiyatlarla yaklaşık olarak 7 milyon dolar değerinde Bitcoin bulunduran cüzdan sayısı son zamanlarda iki yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu bilgi, önde gelen kripto para birimi Bitcoin’in başka bir birikim aşamasının ortasında olduğunu gösteriyor.

En Az 1 BTC Bulunan Adresler

Ayrıca Glassnode, 1 BTC bulunduran Bitcoin adreslerinin de yakın zamanda yeni bir yüksek seviyeye ulaştığını belirtti. Analiz firmasının sağladığı bilgilere göre, artık tam bir Bitcoin biriktirecek kadar şanslı olan 802.715 cüzdan bulunuyor. Bu bilginin ardından dünyanın önde gelen kripto para biriminin toplam arzının 21 milyon BTC ile sınırlı olduğunu hatırlatmakta fayda var…

Bunların yanında en az 1 BTC’ye sahip olan cüzdan sayısının 22 Mart’ta beri sürekli yeni zirvelere ulaştığının da altını çizmek gerekiyor.

İşler İlginçleşiyor

Balinalar Temmuz 2016 tarihindeki yarılanma öncesinde de ellerindeki Bitcoin’leri biriktirmeye başlamıştı. Uzun bir birikim aşamasından sonra kripto para birimi 2017’de bir boğa koşusuna başlamış ve Aralık ayında tüm zamanların rekor seviyesi olan 20.000 dolar görülmüştü. bu rekorun ardından ise 2018 yılında ciddi düşüşler yaşanmıştı.

Şu anda da önümüzde Mayıs ayında gerçekleşmesi beklenen bir yarılanma var. Dolayısıyla balinaların yine birikim yapıyor olması yeni yükselişlerin kripto para piyasasını beklediği şeklinde yorumlanıyor.

Ancak son fiyat hareketlerine baktığımızda Bitcoin’in yeniden 7.000 doların altına gerilediğini ve tüm piyasada kırmızı rengin hakim olduğunu görüyoruz. Bu yalnızca bir düzeltme hareketi olabilir ve fiyat sağlıklı bir şekilde yeniden artışa geçebilir. Ancak bunun yanında günümüzde beklenmedik olaylar karşısında beklenmedik tepkiler veren kripto para piyasası bir başka düşüş grafiği içine de girmiş olabilir…Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Yeniden 7.000 Doların Altını Gördü!

Sonraki Haber

Elon Musk ABD Ekonomisine Başsağlığı Diledi

İlgili Haberler