Bitcoin Balinaları Grayscale Davasında Harekete Geçti

Bitcoin Haber

Kripto analitik firması Santiment, Grayscale’in SEC’e karşı mahkeme zaferi gününde kripto para balinalarının Bitcoin satın almaya devam ettiğini belirtti. Santiment, bazı balina ve köpekbalığı adreslerinin, Grayscale’in yasal zaferi açıklanmadan önce bilgi sahibi olabileceğini öne sürdü. Bu cüzdanların, haberin yayınlanmasından bir gün önce toplam 388,3 milyon dolar değerinde Bitcoin biriktirdiği belirtildi.

Bitcoin’in fiyatı, Grayscale zaferinden önce 25.964 dolar iken, sonraki saatlerde %7,7 artışla 27.975 dolara yükseldi. Ancak, birçok firmanın ETF başvurularını ertelemesiyle bu kazanımların bir kısmı kaybedildi.

Bu hafta başında, bir federal yargıcın SEC’in Grayscale’in Grayscale Bitcoin Trust’ını ETF’ye dönüştürme başvurusunu yeniden değerlendirmesi gerektiği kararı gündeme geldi. Grayscale, SEC’in ETF başvurularını reddetmesinin ayrımcı olduğunu iddia ederek Haziran 2022’de SEC’e dava açmıştı. Hakim, SEC’in şirketin başvurusunu yeniden değerlendirmesi gerektiğini belirtti.

Santiment, Bitcoin Cash‘in (BCH) Grayscale haberlerinden en çok faydalananlardan biri olduğunu belirtiyor. BCH’nin fiyatı, haberin açıklanmasıyla birlikte 190 dolardan 225,29 dolara yükseldi. Ancak, BCH de kazanımların bir kısmını kaybetti.

Bitcoin’in fiyatı, toplam 7 şirketin spot ETF başvurularını ertelemesiyle 26.000 dolar seviyelerine geriledi. Bitcoin’deki bu düşüşün devam edip etmeyeceği merakla bekleniyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’in Yüzde 157 Oranında Artış Beklentisi!

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatları SEC’in ETF Kararı Sonrası Düşüşe Geçti

İlgili Haberler