Bitcoin Artıyor, Altcoin’ler Nasıl Tepki Verecek?

İlayda Peker

Bitcoin (BTC) fiyatı Salı günü başlattığı güçlü fiyat hareketini devam ettirdi ve dün 10.200 dolara ulaşmayı başardı. Ancak sonrasında yaşanan satış baskısı ile 9.800 dolara bir geri çekilme yaşayan fiyat sonrasında boğaların gücü ile yeniden 10.200 dolara ulaşmayı başardı. Bununla birlikte piyasa hacmi bakımından ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum da son zamanlarda oldukça güçlü fiyat hareketleri sergiliyor ve 300 doların üzerine çıkması ile yatırımcıların yüzünü güldürüyor.

Tüm bunlar göz önüne alındığında yatırımcılar fonlarını Bitcoin ve Ethereum’a yönlendiriyor. Bu da yatırımcılarda “altcoin’lerde bir düşüş başlayacak mı” endişesinin uyanmasına sebep oluyor.

Bitcoin Piyasa Hakimiyeti

10.000 dolarlık seviye kripto para piyasasında Bitcoin için oldukça önemli bir psikolojik seviyeyi oluşturuyor. Dolayısıyla 10.000 dolarlık seviyenin üzerinde kalınamaması Bitcoin için düşüş sinyali olarak nitelendiriliyor. Bununla birlikte BTC’nin 10.000 doların üzerinde kalması da yükseliş eğilimini arttırabilecek bir katalizör olarak değerlendiriliyor.

Öte yandan Bitcoin’in piyasa hakimiyeti de tarihsel olarak önemli seviyelere ulaşmış durumda. Bu da şu anda altcoin’ler bulunan sermayenin Bitcoin‘e kaymaya başlayabileceğini bir işareti olarak nitelendiriliyor.

Piyasanın popüler analistlerinden “Pentoshi”, Ethereum ve Bitcoin’in güçlü fiyat hareketlerinin altcoin’lerde düşüşe sebep olabileceğini ifade ediyor. Üç yıllık düşüş trendinin son fiyat hareketleri ile kırıldığını dile getiren analist, bu hamlelerin 2017’deki gibi fiyat hareketlerine sebep olabileceğini belirtti.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ETH İçin İki Seçenek Var: Artış Devam Mı Edecek, Düşüş Mü Başlayacak?

Sonraki Haber

Bitcoin’e Rekoru Amerikalılar Mı Kırdıracak?

İlgili Haberler