Ankara’da Bitcoin ve Blockchain Etkinliği

Bitcoin Haber

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) ve İstanbul Finans Derneği desteği ile IdeaPort tarafından 31 Mart 2016’da Ankara Bilkent Cyberpark’ta bulunan Kıvılcım teknoloji merkezinde düzenlenen, Bitcoin ve Blockchain teknolojilerinin tanıtıldığı etkinlikte Türkiye’deki bitcoin ekosisteminin önemli isimleri konuşmacı olarak yer aldılar.

CoinTürk Editörü Levent Kurt

CoinTürk editörü Levent Kurt Bitcoin’in ilk kripto para olduğundan bahsetti ve daha önce tanışmamış olanlar için kısa bir giriş yaptı. Bitcoin’in blockchain teknolojisinin ilk uygulama örneği olduğunu söyledi. Şubat ayı itibariyle günlük 108 milyon dolarlık bitcoin’in el değiştirdiğini ve Western Union gibi para transfer sistemlerine rakip olduğunu belirtti. Türkiye’deki ve dünyadaki bitcoin borsalarında 200 milyon dolarlık bitcoin işlemi yapıldığını açıkladı. Bitcoin’in neden değerli olduğunu altında yatan blockchain teknolojisine bağladı ve blockchain teknolojisinin detaylarını anlattı.

IngBank’dan Ozan Cihangir

IngBank Türkiye Yazılım Uzman Ozan Cihangir bitcoin madenciliğinden bahsetti. Blockchain ve Bitcoin’in nasıl çalıştığı ile ilgili teknik bilgilerini paylaştı. Donanım tabanlı madencilikte kullanılan cihazlara değindi. Altın madenciliğine benzetilse de aslında deftere bir kayıt işlemeden ibaret olduğunu anlattı.

IBM’den Kathryn Harrison

IBM Ortadoğu ve Afrika bölgesi ödeme sistemleri ve Blockchain lideri Kathryn Harrison  IBM’in bitcoin ve blockchain teknolojisine bakışını anlattı ve IBM Blockchain projesinden bahsetti. Finans dünyasında yeni trend bitcoin ve blockchain sunumlarını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Cüzdanı Nedir?

Sonraki Haber

Kadıköy’de Bitcoin Kabul Eden Restoran

İlgili Haberler