Bitcoin Amerika’nın Tüm Sorunlarını Çözebilir Mi?

Bitcoin Amerika’nın Tüm Sorunlarını Çözebilir Mi?

Tanınmış bir Bitcoin savunucusu ve aynı zamanda Keiser Report adlı TV programının sunucusu Max Keiser, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarla Bitcoin’in Federal Rezervi (FED) ve şiddet destekli geleneksel para birimlerini ortadan kaldırabileceğini dile getirdi. Bununla birlikte finansal analiste göre Bitcoin (BTC) “zor para” argümanını da altından çok daha iyi karşılıyor.

“FED Bitcoin Almalı”

Keiser, Amerika’nın çeşitli yerlerine yayılan ve tüm dünyada etkisini gösteren protestolarla ilgili yaptığı açıklamalarda,  son zamanlarda polisin finansmanını kesmekle ilgili paylaşılan tweet’lere değindi ve bunun bir anlamı olmayacağını ifade etti. Ünlü yatırımcıya göre “bankacılar”, kendilerini ve zenginliklerini korumak için paralı asker kiralayabileceğinden bunu yapmak oldukça anlamsız.

Bunun yerine Keiser, FED’in Bitcoin satın almaya başlamasını ve şiddet destekli geleneksel para biriminden kurtulunması gerektiğini, böylece tüm problemlerin çözüleceğini ifade ediyor.

Bitcoin ve Altın

Bunların yanında Max Keiser, Bitcoin’in “zor para” argümanını altından çok daha iyi desteklediğini de belirtti. Bitcoin’in her on dakikada bir altından daha da “zor para” haline geldiğini ifade eden Keiser, Bitcoin ağında blok oluşturma süresinin göz ardı edilmemesi gereken bir gerçek olduğunun altını çizdi.

Öte yandan Bitcoin toplamda 21 milyon adet olacak şekilde tasarlandı ve şu anda dolaşımda yaklaşık olarak 18 milyon BTC bulunuyor. Bununla birlikte bir varlığın kıtlığı ile değer arasında doğrudan bir ilişki olduğu da sır değil. Ancak şu anda FED sürekli dolar piyasaya sürerek, doların arzını sürekli arttırıyor. Bu da bir süre sonra enflasyona neden olacak.

Bunun yanında yukarıda bahsi geçen arz ve fiyat dengesini temel alan BanktoTheFuture yatırım platformunun kurucu ortağı Simon Dixon’a göre dünyanın içinde bulunduğu durum artık dünyanın Bitcoin’e ihtiyacı olduğunu gösteriyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.