“Bitcoin Akıllı İnsanları Güçlü Kılıyor”

İlayda Peker

Son zamanların popüler bir Bitcoin destekçisi olan Robert Kiyosaki paylaştığı bir Twitter gönderisi ile eski nesil altın yatırımcıları ile yeni nesil Bitcoin yatırımcıları neyin birleştirdiğinden bahsetti ve Federal Rezerv’e değindi.

Öte yanında bir altın destekçisi olan Peter Schiff’e göre ise CNBC şu anda gümüş yatırımı yapanları uyarıyor ve değerli metalin yakın zamanda düşüş göstereceğini ifade ediyor. Ancak Schiff’e göre bu doğru değil.

Altın ve Bitcoin

Aynı zamanda  “Rich Dad, Poor Dad” adlı kitabın yazarı olan Kiyosaki, eski altın yatırımcıları ile yeni Bitcoin yatırımcılarını bir araya getiren şeyin yozlaşmış Federal Rezerv olduğunu ifade etti.

Kiyosaki’nin açıklamalarına göre ABD Federal Rezervi, kamu yararı için değil Wall Street için çalışıyor. Bu nedenle Kiyosaki’ye göre Bitcoin, altın ve gümüş akıllı insanları Fed’e karşı daha zengin ve daha güçlü hale getiriyor.

Öte yandan şu anda Kiyosaki, altının ons başına yüzde 1.3 yükseldiğini ve gümüşün ons başına yüzde 6.7 yükselerek 23 dolara yükseldiğini ifade ediyor. Ancak gümüş hala tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde elli daha düşük işlem görüyor.

Ayrıca Kiyosaki gümüşün ucuz olduğunu ve yatırım yapmanın altın yatırımı yapmaktan daha kolay olduğunu dile getirdi. ünlü yazar daha önce de benzer bir açıklamayı Bitcoin için yapmış ve satoshi’ler şeklinde çok küçük miktarlarda bile Bitcoin alınabileceğini ifade etmişti.

Gümüş Düşüşe Geçecek Mi?

Altın savunucusu Schiff de CNBC analistlerinin “büyük sıçrama spekülatif bir blöfün göstergesi” ifadelerini kullandıklarını ve bu sebepler gümüşün yakın zamanda büyük düşüş yaşayacağını belirttiklerini dile getirdi.

Ancak Schiff’e göre durum tam tersini yansıtıyor olabilir ve CNBC’nin bu kadar net bir şekilde düşüş sinyali vermesi insanlar için aslında bir satın alım sinyali olarak yorumlanmalı.Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ödeme Devi Kriptoları Desteklediğini Açık Açık Dile Getirdi

Sonraki Haber

Balinaların Sayısındaki Artışın Sebebi Ne, Sonucu Ne Olacak?

İlgili Haberler