Bitcoin Ağında Blok Yarışması ve Ücret Artışları

Bitcoin Haber

Bitcoin Ordinals çılgınlığı ile Bitcoin ağındaki blok alanı için rekabet artarken, işlem ücretleri yaklaşık altı ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Blockchain veri analiz platformu BitInfoCharts’a göre, Bitcoin ağındaki işlem ücretleri son zamanlarda önemli ölçüde yükseldi.

Bitcoin ekosistemindeki ordinal sözleşmelerin popülerliği, yılın ikinci çeyreğinde dikkat çekici bir artış gösterdi. Bu sözleşmeler, doğrudan Bitcoin blockchain ağında veri depolayan ve değiştiren tokenlardır ve Bitcoin madencilerinin işlem hacmini artırabilir, mempool’u tıkar ve sözleşme onayları için daha fazla rekabete neden olabilir.

Yoğun dönemlerde, işlem onayları için daha yüksek ücretler gerekmekte ve bu ücret artışı olmadan yapılan işlemler normalden çok daha yavaş onaylanmaktadır. Blockchain veri analiz platformu GeniiData’nın istatistiklerine göre, son yedi günde yaklaşık 1 milyon sıralı madencilik işlemi gerçekleşti.

Bitcoin’in mempool’unda şu anda 120.000’den fazla onaylanmamış işlem bulunmaktadır ve bu sayı Ekim ayı başında 30.000’den azdı. Sosyal medya kullanıcıları, bu gelişmelerin ardından yeni token projelerinin popülaritesinin artacağı konusunda uyarılarda bulunuyorlar.

İşlem ücretlerinden elde edilen artan gelirlerin yanı sıra, Bitcoin madencileri de bu durumdan fayda sağlamaya devam ediyor. Blockchain veri analiz firması Glassnode’a göre, 6 Kasım’da madenci gelirlerinin %8.5’i artan ücret oranlarından kaynaklandı. Bu gelişme, Haziran başından bu yana en yüksek günlük oranı işaret ediyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Ekosistemine Yeni Bir Soluk: Ordinals Protokolü

Sonraki Haber

Project Serum ve SRM Coin’in Öne Çıkan Özellikleri

İlgili Haberler