Bitcoin 60.000 Dolar Seviyesini Görebilir Mi? BTC’yi Ne Bekliyor?

Mert Bahçe

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hakkında uzman analistlerin önemli iki olası senaryosu göze çarptı. Buna göre BTC’nin artış trendi korunsa da olası düşüş senaryosunda yatırımcıları neler bekliyor?

Kısa Bir BTC Turu

Kripto para piyasasının lokomotifi Bitcoin (BTC), haberimizin yazıldığı sırada 57.590 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Ayrıca Bitcoin 1 trilyon doları aşan piyasa değeri ile dev kurumları geride bıraktı. Bitcoin (BTC) fiyatının beklenen 60.000 dolar psikolojik seviyesini geçip geçemeyeceği ise merak konusu. BTC 60.000 dolar seviyesine ulaşabilir mi?

Uzun Vade Senaryosu

Bitcoin’in olası ilk senaryosuda, ana yönlü trendin yükseliş alanında olduğunu belirtmek gerekir. Bu nedenle satış yerine satın alma pozisyonu düşünmek daha doğru olabilir. 4 saatlik grafikte fiyatın ATH seviyesine yakın olduğu bir yükselen bir grafik belirtiliyor. Bu grafiğin tepe noktasında yükselen bir hareket ivmesi görebiliriz. Ancak bunun ardından 51.372 dolar seviyesinde bir düzeltme gerekebilir. Bunun akabinde ilk hedef olarak 54.867 dolar ve sonrasındaki potansiyel bir yukarı yönlü hareket boğalar tarafından desteklenirse BTC 58.298 dolar seviyelerine ulaşabilir.

Kısa Vade Senaryosu

Bu bölümde, Bitcoin fiyatı için önümüzdeki günlerde  karşılaşabileceğimiz en düşük olasılık senaryosunu masaya yatıracağız. Buna göre BTC fiyatı bir yükseliş kanalı içerisinde işlem görüyor. Ancak olası bir düzeltme söz konusu olabilir. 51.372 dolar seviyesine bir geri çekilme hareketinde fiyatın bu seviyenin altında nasıl tepki vereceğini görmek gerekir. Önce bir geri çekilme, sonrasında devam edecen aşağı yönlü bir fiyat hareketi ile birlikte 51.372 dolar seviyesinin test edilmesini beklemeliyiz. Bu seviyenin testi akabinde olası aşağı yönlü bir harekette ilk durak 47.594 dolar seviyesi olacaktı. Ancak satıcılar piyasa hakimiyetini eline alırsa fiyat 43.746 dolar seviyelerine kadar düşebilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC Yorumları: Bitcoin/USD Teknik Analizi 11/03/2021

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Piyasa Hakimiyeti Önemini Yitiriyor Mu?

İlgili Haberler