Bitcoin 37.000 Doları Aştı: Yatırımcı İyimserliği ve ETF Beklentisi Artıyor

Bitcoin Haber

Kripto para piyasalarının kralı olarak görülen Bitcoin, 37.000 doları geçerek 24 saatlik kazançlarını artırmaya devam ediyor. Yatırımcıların risk iştahı, ETF onayına yönelik artan iyimserlikle birlikte büyüyor ve kripto para piyasalarına yönelik olumlu hissiyat pek çok açıdan güçleniyor.

Bitcoin’in (BTC) fiyatının 36.000 dolar seviyesinde uzun süre kalması, bazı yatırımcıları daha fazla düşüş beklemeye itmişti. Ancak birkaç saat önce bu kritik eşik aşıldı ve şimdi Bitcoin 37.000 doların üzerinde kapanış yapmayı deniyor. Kısa vadeli kar alımının daha yüksek olması beklenirken, fiyatın hızla geri çekilmesi gerekiyordu. Fakat yatırımcılar artık bir toparlanma ihtimaline de ikna olmaya başladılar.

ETF onayına yönelik iyimserlik artarken, Bloomberg uzmanları 10 Ocak’a kadar onay ihtimalini %90 olarak değerlendiriyor. Fed faiz oranı beklentileri Mayıs için 25 baz puanlık bir indirime dönmüş durumda. Eylül ayında beklenen faiz indirimi, olumlu verilerin erken gelmesiyle geri çekiliyor. Dahası, yıllık 50 baz puanlık bir kesinti beklenirken, beklenti 100 baz puana yükseldi.

Yatırımcılar, SOL, LINK ve MATIC gibi kripto paraların Bitcoin’e karşı olumlu performans sergilediğini görebiliyorlar. Bitcoin’in mevcut direnç seviyeleri 38.400 ve 40.000 dolar olarak belirlenmiş durumda.

Devamını oku: https://en.coin-turk.com/bitcoin-surpasses-37000-as-optimism-grows-for-etf-approval/


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyatında Beklenmedik Yükseliş

Sonraki Haber

Kripto Para Birimlerinin Kasım Ayı Fiyat Analizi

İlgili Haberler